Микола Нагорний про відбірковий матч до ЧС-2022 Фінляндія - Україна
О.Петраков також дав гідну відповідь усім журналістам, які  піддали сумніву його рішення щодо Р.Малиновського.
Напередодні відбіркового  матчу ЧС-2022 між командами Фінляндії та України аналітики, фахівці з футболу, громадськість висловлювали обережні прогнози про результат гри. Ця спортивна подія, на перший погляд, є звичайною, якби не її важливість. Невдалий результат, в якому мала би бути нічия, або поразка, означав би, що наша команда позбавляється шансів зіграти у фінальному турнірі  ЧС-2022.

Міна уповільненої дії була закладена колишнім головним тренером Андрієм Шевченком, коли матчі зі збірними Франції, Казахстану, Фінляндії завершились нічийним  результатом. Естафету "переможної" нічийної ходи, підхопив  і  новий наставник  О.Петраков, і вже під його керівництвом  наші збірники двічі зіграли в нічию, проте О.Петраков був нещодавно призначений на посаду і йому довелось нашвидкуруч  готувати команду. Тому, щоб мати шанси на продовження боротьби за вихід у фінальну частину, необхідно було перемогти у цій важливій грі.

Очікувалась дуже непроста гра. Букмекерські контори надавали перевагу українцям. Усім відомо, що перемога здобувається на зеленому газоні хорошою, відважною грою та волею до  успіху. Були проведені прес-конференції тренерів обох команд окремо один від одного. О.Петраков  провів її дуже швидко, коротко відповідаючи на запитання журналістів. Він мав мав вигляд збентеженого чоловіка і на запитання про його стан відповів, що з ним усе гаразд і підкреслив, що й надалі такі заходи будуть такими ж лаконічними.

Вчорашня гра почалась несподівано для української збірної: фінська збірна застосувала високий пресинг, але цей тактичний прийом не спрацював. Українські футболісти  швидко виходили з-під опіки та розпочинали контратаки, і вже на четвертій хвилині  А.Ярмоленко ударом приблизно метрів із 20-ти з правої ноги відкрив рахунок у матчі.

На 29 хвилині гри збірна України пропустила м'яч: було допущено ряд прикрих помилок у захисті своїх воріт. Перший тайм наші футболісти провели на достатньо високому рівні і вже на 33-й хвилині, після розіграної комбінації, центральний нападник гостей Р. Яремчук вивів збірну України вперед. З таким рахунком і закінчився перший тайм.

Другий тайм розпочався атаками футболістів Суомі, яким було конче необхідно зрівняти рахунок у цій грі. Футболісти України не лише вміло грали в захисті, але й контратакували, шкода, що втратили реальні можливості збільшити рахунок.

О.Петраков довів, що обрана ним тактика дала результат. Зрозуміло, що матч був виснажливим для всіх гравців, а особливо для двох "велетнів": А  Ярмоленка та Р.Яремчука, які є авторами перемоги, бо саме вони своїми ударами схилили шальку терезів у наш бік. Гадаю, що О.Петраков дав гідну відповідь усім журналістам, які  піддали сумніву його рішення щодо Р.Малиновського.

Усіх шанувальників футболу приємно вразив  А.Ярмоленко - не лише чудовим голом у ворота наших візаві, а й українською мовою. Окрім того, за опитуванням глядачів, він був визнаний "Левом" матчу і удостоєний нагороди, яку започаткувала торгова марка пива "Львівське".

Що далі? Вже 12.10.2021 року у Львові буде проведений наступний матч - зі збірною Боснії та Герцоговини. Ця зустріч футбольних дружин на стадіоні Львів-Арена теж буде нелегкою.
Футбольна осінь триває...

Микола Нагорний, спортивний оглядач порталу "Воля народу"

Коментарі