Президент СКУ в 1998-2008 році Аскольд Лозинський про політику в спорті
Нещодавно, через рік після приєднання Криму до Російської Федерації, Президент Путін у захваті визнав, що в нього був інтерес до Криму ще до так званого референдуму, який був нібито основою для анексії. Путін похвалився, що ідею повернення Криму до Росії придумав, коли почав діяти в лютому 2014 року, щоб зберегти життя поваленого президента України Януковича, який був при втечі покинутий і мав бути захоплений українцями. Саме тоді, за словами Путіна, він віддав наказ про возз'єднання Криму з історичною батьківщиною і особисто виступив як Верховний головнокомандувач.

Саме поняття про "воз’єднання" є лицемірним, як і російський зв'язок із Кримом є історично слабким і рясніє злочинами.
Між анексією та приєднанням ще більш зловісний привид з'явився-- це скупчення Російської ядерної зброї на півострові та погрози Путіна про її застосування. Міністр закордонних справ Сергій Лавров оголосив, що в Криму більше не буде без'ядерної зони з огляду на анексію та ядерний статус Росії.

У тандемі з Путінським Кримським святкуванням,  Росія інтегрувала (мілітарно та економічно)  Південну Осетію після семи років російської окупації. Імперія почала відновлюватися. Європейський союз прийняв рішення розширити санкції проти Росії за конфлікт в Україні до кінця 2015 року. Справді, жодна демократична держава не визнала анексію Криму або інтеграцію Південної Осетії.

Президент України Петро Порошенко закликав своїх союзників розглянути бойкот світового кубка футболу-2018, який має пройти в Росії. Президент ФІФА Зеп Блаттер наполягає на тому, що "бойкот будь-якої спортивної події ніколи не приніс будь-яких рішень" і закликав до припинення "політичного втручання" з боку Європарламенту. Він навіть припустив, що подія в Росії дозволить стабілізувати ситуацію в регіоні.

У даний час Україна і Росія конкурують, щоб претендувати на Чемпіонат Європи, запланований у Франції в 2016 році. Українські гравці потрапили в невигідне становище, оскільки гравці з Донбасу (донецький " Шахтар") не змогли тренуватися протягом майже року на своєму стадіоні. "Донбас Арена"-стадіон був пошкоджений московським агресором. Кілька українських гравців, включаючи воротаря, вибули з "Шахтаря". “Шахтар” змушений тренуватися в Києві і грати свої домашні ігри у Львові. Немає подібної причини, від якої би постраждав який-небудь із гравців збірної Росії або з будь-якої іншої команди в цьому відношенні. То політика не впливає на спорт, пан Блаттер?

Хоча спорт не є по суті політичним, він часто перебуває під впливом або маніпулюється політикою і використовується в політичних цілях. Звичайно, що політичні події впливають на спорт, позаяк вони впливають на все інше в житті. І спортивні заходи, де учасники представляють країни,  набувають ще більш політичного  характеру. Можливість провести глобальну спортивну подію, де конкурують народи, в переважній більшості політизована. Путін розіграв цю карту дуже добре в лютому 2014 року в Сочі під час Олімпійських ігор і робитиме це знову в 2018 році.

Росія поступилася всіма правами належати до цивілізованого (мається на увазі гра за правилами) співтовариства націй. Бомбардування тренувального центру противника, позбавлення його базування і вбивства його фанів, безумовно, повинні заслуговувати   на червону картку. Але Росія вийшла далеко за рамки цього. Це вторгнення, убивства, анексії, інтегрування чужих територій членів міжнародного співтовариства, перешкода міжнародному контролю, порушення міжнародних угод і нехтування міжнародними нормами і межами. Не варто забувати про вбивство 298 невинних з інших країн, які не були сторонами конфлікту.  Як будь-яка з цих країн або хто-небудь , хто вважає себе за порядну і моральну людську істоту, може грати на тому ж полі, що і росіяни?! Абсолютно логічним рішенням є те, що Росія повинна бути дискваліфікована від міжнародної конкуренції, де країни покривджені Росією є учасниками. Звичайно, Росії не може бути дозволено гостити будь-які міжнародні змагання чи події.

Президент ФІФА, безперечно, неправий, якщо він вважає, що спорт і політика не пов'язані, якщо він вважає, що події в Криму і Донбасі - це внутрішні українські конфлікти. Саме недавнє власне зізнання Путіним своєї ролі щодо Криму мало б розвіяти таку пропаганду щодо внутрішнього конфлікту в Україні. Експертиза на сьогоднішній день не залишає сумніву в тому, що російська ракета (Бук), запущена з російської окупованої території, збила літак Mалайзії17,  на противагу кричущим спробам самої Росії буквально втекти з місця злочину. У майбутньому брехливі заяви Путіна і Лаврова визначають підступну  роль Росії щодо України. Тепер це зрозуміло кожній не заангажованій і не зомбованій людині.
      Президент ФІФА не має ніякого вибору, окрім як скасувати в Росії проведення Кубка світу в 2018 році. В іншому випадку Блаттер не має морального права бути президентом ФІФА. Чи  варто 79-річному чоловікові йти на цю ж посаду ще на чотири роки терміну в травні цього року?! Якщо він не відмінить чемпіонат футболу на території агресора, що розв’язав війну у ХХІ сторіччі на європейському континенті, то своє слово має сказати світове товариство (або його наступник у випадку не обрання Блаттера) і виправити цю кричущу помилку, такий неадекватний погляд на події європейського континенту.

30 березня 2015                                                             
Аскольд С. Лозинський, Президент Світового Конгресу Українців у 1998-2008 р.р.
для порталу Воля народу

Коментарі