Андрій Шевченко: Реалізація моментів взяття воріт у нас на неналежному рівні
23 жовтня у приміщенні конференц-залу стадіону "Олімпійський " головний тренер збірної України з футболу Андрій Шевченко провів прес-конференцію для журналістів, де підвів підсумок своєї роботи на посаді тренера збірної команди України у відбірковому турнірі до чемпіонату світу з футболу-2018.
Зробивши короткий вступ, він відразу поклав на себе відповідальність за невдалий виступ у цих перегонах, а виконком ФФУ на своєму засіданні вирішить його долю як головного тренера. При призначенні на посаду А.Шевченка виконком поставив завдання: пробитися у фінальну частину світової першості.

Жереб для нашої команди був дуже складним, проте треба усвідомити, що розвиток футболу у багатьох країнах світу значно виріс і слабких збірних сьогодні залишилось дуже небагато. А . Шевченко  дав характеристику всім командам нашої групи: так наші супротивники  були один краще за іншого, за винятком команди Косово. Але це зовсім не означає, що у збірної України не було шансів пройти увесь турнір з мінімальними втратами та мати омріяний квиток на всесвітню першість з футболу. Колись був такий вислів: "Сильні клуби - сильна збірна", але, на жаль, рівень розвитку футболу в країні за останні роки знизився. І цілком зрозуміло, що ФФУ разом із державою мали б розробити програму розвитку його в державі, надаючи особливу перевагу розвиткові дитячого та юнацького футболу.

Шевченко підкреслив, що за багатьма показниками серед відбіркової групи наша збірна посіла друге місце, але реалізація моментів взяття воріт у нас на неналежному рівні.
А чи є підстава довіряти цим показникам, коли результат виступу нашої збірної говорить сам за себе? Але він чомусь не пояснив, що технічна підготовка гравців по всіх компонентах футболу сьогодні залишається не на тому рівні, щоб досягнути бажаного результату. Висловився Шевченко також про майбутнє гравців  В.Коваленка та О.Зінченка і запевнив, що він вірить у них і що у них є всі можливості додати у своїй майстерності.

На жаль, присутні на цьому заході представники преси і телебачення не почули, яка проводилась робота тренерським штабом з клубами, де грають гравці, яких залучають до головної команди країни, які надаються завдання гравцям з технічної, фізичної підготовки тощо. Жодного слова не було сказано про психологічну підготовку гравців збірної.

Цікавились акули пера питанням матчу Україна-Хорватія, зокрема: "Що сталось з футболістами у другому таймі, коли команда припустилась прикрих  помилок, які не притаманні гравцям такого рівня? Відповідь, надана А.Шевченком, зводилась до втоми гравців, проте всі, хто дивився матч на стадіоні та екранах своїх телевізорів, і досі не зрозуміли, що ж насправді відбулося. Адже  перший тайм команда відіграла дуже старанно, чого не можна сказати про другий - їх ніби підмінили. Зустріч з Андрієм Шевченком продовжувалась понад годину. На запитання про подальші  плани він відповів, що все залежить від рішення виконкому ФФУ, чи продовжить вона контракт з головним тренером збірної команди України.

Микола Нагорний, журналіст, для порталу "Воля народу"

Коментарі