Половина українців стверджують, що Україна не стала єдиною країною
Переважно це пояснюють агресією РФ проти країни. Такі результати соціологічного дослідження "Всеукраїнський омнібус", проведеного дослідницькою компанією «Active Group» у грудні 2020 року.
Відповідаючи на запитання "Чи стала Україна по-справжньому єдиною країною?", 20,6% респондентів сказали, що точно не стала, а 29,5% опитаних – що швидше не стала. 19,1% українців вважають, що Україна в цілому стала єдиною, але треба реінтегрувати окуповані території. 12,6% опитаних відповіли, що Україна швидше стала єдиною, а 8,3% – що точно стала. 10% не визначились із відповіддю.

Серед факторів, які чинять найбільший вплив на соборність України, є агресія Російської федерації: 12,5% респондентів вважає, що це сприяє соборності, 56,7% – що заважає. Взаємодія між політичними силами всередині держави є позитивним чинником соборності на думку 37,1% громадян і негативним на думку 23%. Вплив західних країн оцінюють позитивно у контексті соборності України 26,1% опитаних і негативно – 33,3%. У тому, що соборності України сприяють міжособистісні стосунки самих українців, упевнені 44,2%, а у тому, що заважають – 12,4%.

Таким чином, агресію РФ щодо України оцінено як фактор, що найбільше заважає соборності, а міжособистісні стосунки українців вважають фактором, який найбільше сприяє соборності.

Коментуючи результати дослідження, засновник «Active Group» Андрій Єременко сказав, що воно підтвердило думку про те, що найсильніший зовнішній фактор, що впливає на соборність – Російська Федерація. Внутрішній фактор – політичні чвари всередині країни. «Це дослідження, як і наші якісні дослідження, свідчить про постійно зростаючий попит на партії, що об’єднують країну. А найбільше популярності отримають ті сили, які продемонструють здатність припиняти суперечки щодо питань, які роз’єднують людей», – додав експерт.  

Повну презентацію із результатами дослідження можна завантажити за посиланням.

Дослідження проводилось компанією «Active Group» з 19 по 21 грудня 2020 року методом CATI (телефонні інтерв’ю за чітко структурованою анкетою за допомогою інтелектуальних систем). Географія: вся територія України за виключенням окупованих регіонів. Загалом опитано 1100 респондентів. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіоном України та типом населеного пункту (місто/село). Похибка при довірчій імовірності 0,95 не перевищує 3%.

Наталія Андрейшина
Інф.: activegroup.com.ua

Коментарі