За даними Світової туристичної організації при ООН, у 2013 році українці увійшли в десятку світових лідерів по зростанню витрат на закордонний туризм, продемонструвавши збільшення витрат на поїздки за кордон за перші дев'ять місяців минулого року (порівняно з 2012 роком) на 15%, повідомляє ubr.ua. Очевидно, цього року за відпочинок доведеться викласти ще більше через девальвацію гривні. Вже сьогодні вартість турів за кордон для українців зросла пропорційно девальвації гривні.

"Що стосується закордонних турів, то зв'язок між підвищенням курсу долара і вартістю путівок самий прямий. Справа в тому, що туроператори купують тури за кордон або в євро, або в доларах. А українці в будь-якому випадку оплачують путівки в гривні", - пояснює керівник прес-служби Асоціації лідерів турбізнесу України Юлія Олійник.

Тому якщо місяць тому турист хотів придбати путівку, вартість якої була 1 тис. дол, він повинен був заплатити 8,3 тис. грн. Після зростання курсу, наприклад, до 8,8 грн/дол., за цю ж путівку доведеться заплатити 8,8 тис. грн.

Також вона додала, що ціна путівок у валюті не змінилася, однак у гривні через девальвацію доводиться платити більше.

Інф.: ubr.ua

Коментарі