Україна піднялась зі 152 на 144 місце зі 176 країн за результатами індексу сприйняття корупції 2012 р. від Transparency International. Про це повідомляє прес-служба Transparency International в Україні. "Результати індексу сприйняття корупції 2012 від Transparency International (ІСК) свідчать - незважаючи на певні кроки української влади в напрямку подолання корупції, ситуація залишається невтішною. Згідно з цьогорічним результатом ІСК Україна посідає 144 місце зі 176 країн, охоплених дослідженням, набравши при цьому 26 балів зі 100 можливих... Будь-який результат, менший за 30 балів, з точки зору Transparency International вважається "ганьбою для нації", - йдеться в повідомленні організації. Зазначимо, минулорічний показник України складав 27 балів (2,3 бала за старою методологією).
 
Згідно з минулорічним індексом сприйняття корупції, Україна ділила 152 місце з Таджикистаном.
 
Зазначимо, 26 балів в 2012 р. також отримала Сирія. У Росії - 28 балів. Найкращими з точки зору протидії корупції країнами є Данія, Фінляндія та Нова Зеландія (90 балів)
 
"Держава продовжує впевнено крокувати назад, шукаючи своє місце поміж Конго та Папуа-Нова Гвінея. Результати парламентських виборів в Україні та загальне згортання демократичних процесів, безумовно, негативно позначилися на сприйнятті України у світі", - зазначили в організації.
 
Найголовнішими чинниками зростання корупції, на думку експертів Transparency International, стали такі:
 
- Бездіяльність Національного антикорупційного комітету при Президенті України (інституція, що має найбільше повноважень у сфері координації дій із протидії корупції, вже більше року не проводить засідань);
 
- Державна програма протидії корупції "коштує не дорожче за папір, на якому вона надрукована". Заявлені кошти на реалізацію державної антикорупційної програми в 2011-2012 рр. так і не було виділено. Міністерство юстиції України, як координатор програми,пропонує урядовим виконавцям виконувати програму за свої кошти.
 
- Зміни у законодавстві про державні закупівлі вивели в тінь десятки мільярдів державних коштів.
 
Transparency International вкрай схвильована ситуацією, коли "більшість заходів по боротьбі з корупцією в Україні так і лишаються номінальними", і пропонує п'ять першочергових кроків для запобігання корупції в державі:
 
- Національний антикорупційний комітет при Президентові України має почати виконувати власні ж ініціативи.
 
- Державна програма запобігання і протидії корупції має фінансуватися та виконуватися. Зміст самої програми слід переглянутий за участі незалежних експертів та організацій.
 
- Вільний доступ до інформації про державні закупівлі має бути відновлено.

- Відомості з Єдиного державного реєстру осіб, притягнутих до відповідальності за корупційні діяння, мають стати публічними. Для цього слід переглянути положення закону "Про захист персональних даних".
 
- Норми про обов'язкове декларування посадовцями власних видатків мають виконуватися безперешкодно. Доступ до декларацій чиновників повинен бути загальнодоступним.
 
Довідка:
Transparency International - неурядова міжнародна організація з боротьби з корупцією та дослідженню рівня корупції по всьому світу. Організація була заснована в 1993 р. колишнім директором Світового банку Петером Айгеном у Берліні. Основними джерелами фінансування організації є: американський Національний фонд демократії (NED) та Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), Фонд Сороса та Фонд Форда, а також безліч транснаціональних корпорацій, такі як BP-Amoco, Exxon, Rio Tinto, Shell та ін. На даний момент у організації існують філії по всьому світу.   

Інф.: dailylviv.com

Коментарі