Україна в рейтингу EIU займає 78-у позицію з 167 країн
Демократія втрачає свої важелі впливу у світі, про це свідчать дані щорічного опитування Intelligence Unit (EIU).
В опитуванні здійснювалася оцінка індексу демократії країн світу у 167 країнах на основі п'яти показників, серед них: виборчий процес і плюралізм, функціонування уряду, політична участь, демократична політична культура та громадянські свободи.

Україна в рейтингу EIU займає 78-у позицію з 167. Країна знаходиться між Північною Македонією і Албанією. Найнижчий показник демократії в Україні зафіксований в 2014 році. Станом на 2019 рік, індекс демократії в Україні зріс майже на 0,5.

Відзначається, що найбільш різкий спад демократичних свобод за період з 2006 по 2019 рік стався в Китаї. Дискримінація меншин в західному регіоні Сіньцзяну та інші порушення громадянських свобод сприяли зниженню показника країни з 3,32 до 2,26. Індія також опустилася в рейтингу EIU після того, як індуїстсько-націоналістичний уряд позбавив мусульманський регіон Джамму і Кашмір державності. Також сприяло зниженню індексу демократії рішення індійського штату Ассам про виключення майже 2 мільйонів жителів, переважно мусульман, з числа корінних жителів. Зазначається, що індекс демократії в Індії продовжить знижуватися і в 2020 році.

Читайте також: Сенат США відхилив другу заявку демократів на залучення нових доказів в імпічменті Трампа
Нагадаємо, Індекс демократії країн світу (The Democracy Index) — це глобальне дослідження і рейтинг країн світу за показником рівня демократії. Розраховується за методикою британського дослідницького центру The Economist Intelligence Unit, заснованої на комбінації експертних оцінок і результатів опитувань громадської думки з відповідних країн. Дослідження проводиться з 2006 року і публікується раз на два роки.

Інф.: dt.ua

Коментарі