Україну визнали однією з найгірших за ставленням до прав людини
Країна зайняла у рейтингу лише 87 місце. Згідно з дослідженням "Індекс верховенства права-2012", проведеним неурядовою громадською організацією The World Justice Project, Україна зайняла 87-е місце з 97. Як повідомляє "Комерсант-Україна", таке місце країна зайняла через "політичне втручання в судочинство, безкарність і корупцію в судах, що призводить до маніпулювання законами і порушень прав людини".

 "Урядові установи неефективні в дотриманні виконання законів, а суди хоча і доступні, але досить корумповані і неефективні", - підкреслили дослідники. Варто відзначити, що перші місця віддали Данії і Швеції, а останнє місце отримав Зімбабве.

Ситуацію прокоментував регіонал Володимир Олійник: "Проблеми з судоустроєм у нас дійсно існують, однак вирішувати їх почали тільки у 2010 році після проведення судової реформи, а за два роки таку величезну систему не змінити. Та й як при такій багатогранності в парламенті, де присутня різноманітна опозиція, можна говорити про втручання держави в політичні процеси?"

Правда, є позитив - наша країна "відносно безпечна в плані злочинів", і в ній відносно висока свобода громадянських свобод (56-е місце по всьому світу і 14-е в Європі): "Звичайно, свобода віросповідання в класичному розумінні у нас існує. Ніхто не забороняє молитися в храмах, і це позитивний момент. Разом з тим звіт явно складався ще до того моменту, коли влада вирішила внести зміни в закон "Про свободу совісті та релігійні організації", які можуть обмежити права конфесій. Це якраз і може бути загрозою релігійній волі", - прокоментував ситуацію директор Релігійно-інформаційної служби України Тарас Антошевський.

Нагадаємо, що кілька тижнів тому Україну включили в четвірку європейських країн з проблемами свободи слова.

Інф.: tsn.ua
  

Коментарі