Опубліковано рейтинг ТОП - 200 найвпливовіших українців
Журнал "Фокус" опублікував щорічний рейтинг 200 найвпливовіших українців.
Редакція називає його безпрецедентним, оскільки вперше в історії видання список очолив не гарант Конституції, а істинний тримач влади - громадяни України.

"Тисячі українців стоять на Майдані. Одні вийшли, протестуючи проти згортання євроінтеграції, інші приїхали, щоб підтримати рішення чинної влади. І ті, і інші сьогодні вписані в політичні розклади країни", - так редакція «Фокусу» пояснює вибір лідера рейтингу.

Після виходу на перші ролі Людини Майдану всі політичні фігуранти з державними посадами, що володіють реальними важелями влади, втратили у вазі, пише «Фокус». Уперше після інавгурації Віктор Янукович поступився першим місцем у рейтингу впливовості.

Єдиними учасниками першої десятки, що зберегли свої позиції, виявилися Дмитро Фірташ (№ 9) та Юлія Тимошенко (№5). За час президентства Януковича Фірташу вдалося сконцентрувати практично всі ключові підприємства хімічної галузі. А придбання Фірташем спільно з головою Адміністрації президента Сергієм Льовочкіним (№8) UA Inter Media Group Limited, у який, зокрема, входить телеканал «Інтер», ще більше зміцнило його позиції.

Що ж до Тимошенко, то неформальний лідер об'єднаної опозиції, навіть сидячи за гратами, впливає на політичні процеси і настрої в країні, пояснює «Фокус».

На хвилі народного невдоволення опозиційні лідери посилили свої позиції в рейтингу. Арсеній Яценюк піднявся на одну сходинку (№ 14), Віталій Кличко - на чотири (№ 16), а Олег Тягнибок - на шість (№ 30).

Близькість і лояльність до чинної влади, які і раніше, залишаються необхідною умовою впливу і червоною ниткою проходять через весь рейтинг, пише «Фокус». Син президента Олександр Янукович у нинішньому списку зайняв четверту сходинку. Успіххи його бізнесу вражають. Так, «Всеукраїнський банк розвитку», що належить старшому синові Януковича, за підсумками 2012 року показав прибуток у 29,8 млн грн. Це майже в 1,5 рази більше показника 2011 року.

У цілому, рейтинг «Фокуса» - ілюстрація того, що впливовість у нашій країні, насамперед, обумовлена ​​займаними посадами. У списку із 200 учасників майже дві третини - представники влади: депутати, чиновники, судді та силовики. На жаль редакції «Фокуса», громадські діячі, літератори, вчені та представники медіа в списку займають лише скромне місце. Їх у рейтингу всього 40 чоловік.

Топ-10 найвпливовіших мешканців України
1. Український народ, носій суверенітету і єдине джерело влади в Україні.
2. Віктор Янукович, президент України.
3. Рінат Ахметов, співвласник компанії «СКМ».
4. Олександр Янукович, президент «МАКО Холдинг», старший син президента України.
5. Юлія Тимошенко, лідер партії «Батьківщина».
6. Микола Азаров, прем'єр-міністр.
7. Сергій Арбузов, перший віце-прем'єр міністр.
8. Сергій Льовочкін, глава Адміністрації президента.
9. Дмитро Фірташ, власник холдингу DF, голова Федерації роботодавців.
10. Віктор Пінчук, засновник компанії East One та Фонду Віктора Пінчука.

Інф.: zhzh.info

Коментарі