Сумарний статок ста найбагатших людей України за 2015 рік скоротився більш ніж на третину - до $ 23,8 млрд.
У минулому році "Фокус" нарахував 5 доларових мільярдерів, а в цьому їх виявилося лише четверо. Незмінним залишався тільки склад першої четвірки: Ринат Ахметов, Ігор Коломойський, Геннадій Боголюбов і Віктор Пінчук. На них припадає $ 7,2 млрд, або 30% від загального стану всіх учасників першої сотні рейтингу "Фокуса".

Найбільшим товстосумом традиційно залишається олігарх і власник компанії SCM Ринат Ахметов. Його статки сягають 3,1 мільярда доларів, повідомляє "Главком" із посиланням на ТСН.

Другим став лідер групи «Приват» і екс-глава Дніпропетровської ОДА Ігор Коломойський. За даними журналу, у нього 1,4 мільярда доларів.

Аналогічні статки має його партнер по бізнесу Геннадій Боголюбов, у рейтингу він зазначений третім.

Четверте місце і 1,4 мільярда доларів - у засновника інвестиційно-консалтингової компанії EastOne і зятя екс-президента Леоніда Кучми Віктора Пінчука.

Підняв позиції Юрій Косюк - власник і голова правління ПАТ «Миронівський хлібопродукт». З 769 мільйонами доларів він замикає п'ятірку лідерів.

Шостим із 727 мільйонами доларів став президент групи DCH Олександр Ярославський. Він зміцнив свої позиції в порівнянні з минулим роком.

Сьому сходинку посів Олексій Вадатурський, гендиректор сільгосппідприємства «Нібулон». У нього 710 мільйонів і підйом в рейтингу.

Піднявся вгору в топі товстосумів і президент України Петро Порошенко. Він виявився на восьмий ступені зі станом 679 мільйонів доларів.

Дев'ятим став опальний олігарх Дмитро Фірташ. На відміну від інших багатіїв у першій десятці він втратив позиції - у нього 665 млн доларів.

Замкнув першу десятку екс-нардеп чотирьох скликань парламенту і акціонер холдингу Kernel group Андрій Веревський. У нього 642 мільйони доларів.

Серед новачків у списку - екс-міністр охорони навколишнього природного середовища Микола Злочевський. Він зайняв 32-ге місце із 148 мільйонами доларів. Він змістив у рейтингу главу АП Бориса Ложкіна, який зі статком у 146 мільйонів доларів посів 33 сходинку.

Підвищив свої позиції в рейтингу і екс-нардеп від "Партії регіонів" і голова правління компанії «Конті» Борис Колесніков. В цьому році у нього 135 мільйонів доларів.

На 57 місці опинився співголова депутатської групи «Відродження» Віталій Хомутинник - у нього 88 мільйонів.

Новачками рейтингу стали і брати Клички - Володимир і Віталій. Вперше в рейтингу з'явилися відразу на 63 місці з 80 мільйонами.

Серед нових прізвищ у рейтингу і співвласник Інтернет-магазину Rozetka.ua Владислав Чечоткін. З 66 мільйонами доларів він опинився на 74-му місці в рейтингу.

Інф.: glavcom.ua

Коментарі