27 вересня відзначають одне з головних свят у східній християнській традиції - Воздвиження Чесного і Животворного Хреста Господнього
В народі його називають Воздвиженням або Здвиженням.
Це одне з 12 головних свят православної Церкви. Цей день нагадує нам про віднайдення в IV столітті Хреста, на якому був розіп’ятий Ісус Христос, а також -  про жертву Спасителя, про Його перемогу над гріхом і смертю, про Його найвищу любов і наше з вами спасіння.
Символ Хреста
Хрест
недаремно вважається дуже важливим у релігії, і навіть ті, хто не особливо посвячений у історію біблійних подій, сприймають Хреста трепетно і по-особливому.

Саме на Хресті Господь показав людям найвищий прояв і доказ Своєї любові через страждання Свого  Сина, Який прийняв смерть від людей добровільно, зійшовши на Хрест. Добровільно віддатися на такі муки можна тільки заради величезної ідеї і заради величезної любові.

Син Господній мав ідею - спасіння людства від лютої смерті. І місію свою Він виконав. Отож Хрест утвердив перемогу над смертю і став знаменням спасіння людства, сили і любові.

Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матері імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хрест, на якому був розп'ятий Ісус Христос. Точна дата набуття Чесного Хреста невідома. Назву свято отримало завдяки звичаю Церкви на Сході споруджувати хрест під час богослужіння.  

"Цим переможеш!"

Як насправді був знайдений Хрест Господній, є багато свідчень і ще більше загадок. Переказують, що за наказом римського імператора Адріана була знищена гора Голгофа з Гробом Господнім, сучасною мовою кажучи, - стерта з лиця землі.

І вже аж через три століття, уже інший римський імператор Костянтин, який вирішив припинити гоніння християн, побачив на небі знамення - хрест з написом "Цим переможеш!".

Він відправив до Єрусалима царицю Олену, свою матір, щоб вона спробувала знайти хрест та Гроб Господень. Її довгі пошуки увінчалися успіхом: під іншим храмом знайшли Гроб Господень і хрест, на якому було розіп'ято Спасителя.

Наші вірування: традиції, звичаї, думки

Молитви в цей день набувають особливої сили. Пишного святкування не передбачалося хоча б тому, що Хрест символізує страждання.  Тому цього дня дотримувалися посту - їли капусту, яблука, тобто овочі-фрукти, молилися, допомагали тим, хто цього потребує. Вважається, що на Воздвиження відбувається боротьба добра і зла.

"На Здвиження земля движиться ближче до зими", настають холодні дні, птахи відлітають до вирію.

Православні вважають, що між Різдвом Пресвятої Богородиці і Здвиженням, у пору осіннього рівнодення, все живе на землі проходить очищення і здобуває спасіння.  

За народними віруваннями, сьогодні вирушають птахи. Вирій за легендами - це тепла країна, де ніколи не буває зими і де живуть тільки птиці і звірі, комахи, змії: птиці у долинах, а змії - на горбах. Це рай для тварин. Птахів колись шанували як Божих провісників, а змій -  як їхню протилежність, яку Бог береже для того, щоб показати боротьбу зла і добра.

Що, за віруваннями, краще не робити на Воздвиження:

Ходити до лісу, бо там – цілий передзимовий гармидер: ховаються у нори змії і всі, хто зимує в землі (змії, вужі, ящірки, павуки). Щоб не затягнули.
Тому не можна чіпати землі в цей день, щоб на них не натрапити.
Не варто сваритися і з'ясовувати стосунки з близькими.
Не бажано цього дня починати нові справи.
А ще в цей день - суворий піст.

А що робили цього дня наші предки і вірили, що це добре:

Як і на всі великі свята: молитви, пожертви, добрі справи.
Цього дня раніше займалися заготовками капусти на зиму: вона була хрустка і завше свіжа.
Вірячи, що на Воздвиження осінь літо відсуває, ховали до свята всі овочі з корінням, щоб заморозки не зіпсували врожай.
А ще в цей день добре окропити свої помешкання свяченою водою.
А ще цього дня відзначали ще й закінчення бабиного літа, або Треті Осенини. До цього дня всі справи, що стосувалися сільського господарства, повинні бути завершені.

Зі святом! Вшануймо найбільше християнську святиню - Хрест! Ним Господь каже нам, що ніякі страждання не є марними, якщо вони во ім'я добра і любові. І що вони обов'язково увінчуються добром і любов'ю. І що у кожного свій шлях і свій Хрест. Нехай "воздвиження" хреста в собі буде світлим. 

Інф: espreso.tv


Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити