Володимир ПИЛИПЧУК,
народний депутат України 1-го та 2-го скликань,
академік Академії економічних наук України, професор,
спеціально для
ВН


  Зміст статті
1. Крах СРСР – процес закономірний
2. Крах першої  Російської імперії – царської Росії

3. Крах доктрини комуністичної економіки в період «військового комунізму»

4.  Економіка планового геноциду
5.  Ідея комунізму - утопічна
6.  У кого не було влади в СРСР?
7.  Російські комуністи – владна каста СРСР
8.  Суб’єктивні фактори, що прискорили крах СРСР
9.  Остаточний крах економічної моделі комунізму
 
10. Огляд фінальної стадії краху СРСР  (юридичний аспект)
11. Роль Горбачова в крахові СРСР            
12. Роль комуністів  Росії в знищенні КПРС
13. Як в Україні сприймали ГКЧП і крах СРСР?
14. Роль КГБ СРСР, Армії  в  ГКЧП
15. Роль Біловезьких Угод і Біловезьких Зубрів.
16. РольСША в зникненні СРСР
17. Чи можна було подовжити існування СРСР?
18. Висновки з   аналізу  причин  Краху комуністичної системи
19. Стосовно перспектив НОВОГО СОЮЗУ з Росією
20. Україна вільна. На черзі – вільність українців!


 
1.  Крах СРСР – процес закономірний

 
2. Крах першої  Російської імперії – царської Росії

 Росія існувала як нібито слов’янська держава, але бажання нових територій, нових природніх багатств нових «холопів» призвели до зросту апетитів і зросту експансії, в результаті якої в її складі з’явилися території, що населені далеко не слов’янськими народами. Народами з іншим віросповіданням, іншою культурою, іншою мовою та іншим менталітетом. І все завойоване Росія вважала своїм. Так і виховувала менталітет росіян. З 1721 року (за часів Петра І) Росія стає Імперією офіційно. З тієї пори і починає формуватися менталітет росіян як імперський. «Всё кругом наше, всё кругом исконно русское, все русское – лучшее,  все кругом в империи – все моё».  Імперія і феодалізм.
І так було до середини 19-го століття, доки євреєм Марксом  в Німеччині не  було придумано теорію комунізму. Він придумав теорію закономірності переростання однієї суспільно-економічної формації в іншу. За цією теорією комунізм мав обов’язково ПРИЙТИ на зміну капіталізму. Але Маркс не пропонував жити нормальним життям, нормально розвиватися до моменту ПРИРОДНЬОГО перетворення капіталізму в комунізм. А що ж запропонував Маркс? Він тут же запропонував створити комуністичну партію, зломити силою суспільний устрій і на його уламках силою збудувати те, що він придумав - комунізм. Ось вам теорія Маркса і його практичні рекомендації. Це всеодно, що придумати теорію: яблуко росте, набирається соком, дозріває а потім люди його їдять із задоволенням. А після публікації теорії про яблуко запропонувати: нічого очікувати, доки яблуко дозріє - треба його зірвати, коли з’явиться його зав’язь і з’їсти. А що буде коли з’їсти недозріле яблуко? Так сталося в Росії. Росія знаходилася на феодальній стадії і недоросла до капіталізму, але „привид комунізму” вже почав бродити в її головах.
Після відміни кріпацтва в Росії у 1861 році почався бурхливий розквіт сільського господарства, ремесел і розвиток інфраструктури, залізниць зокрема. Все це дало поштовх потужному розвитку промисловості і капіталізму
 У капіталістичній Німеччині не побажали з’їжджати з глузду і виконувати рекомендації Маркса.. Навіть Бісмарк саркастично казав, що Європа  ще наплачеться з цим „бухгалтером” (Марксом). Бісмарк, прочитавши праці Маркса, сказав: якщо Маркс і хоче будувати комунізм, то нехай вибере країну, яку не шкода.У практичному плані Марксом пропонувалося розпочати побудову комунізму саме в тій державі, яка була «найслабшою ланкою» в капіталістичному ланцюгу і відшукати відповідне місце для експериментів з побудовою комунізму.
Але потребує відповіді питання: „Чому вибір упав саме на Росію, яка в 1913 році не була «найслабшою ланкою», що підтверджується статистикою”? Росія  в 1913 році входила в першу п’ятірку промислово найрозвиненіших країн світу.
 
1913 рік

  Протяжність залізничних доріг, тис.км Видобуток вугілля, млн.т. Виробництво чувуну, млн.т. Виплавка сталі, млн.т. Продукція машинобудування, млн.руб.
США 401,9 517,00 31,46 31,80 3116,5
    Німеччина 63,4 277,34 16,76 17,15 1288,0
Великобританія 38,1 292,00 10,42 7,79 736,0
Франція 40,8 40,80 5,21 4,69 120,9
Росія 71,7 35,90 4,64 4,25 218,5
Італія 17,6 1,00 0,43 0,93 80,5
Іспанія 14,4 4,00 0,42 0,24 невідомо
Японія 11,4 21,30 0,24 0,25 21,6
 
 
У 1913 році царська Росія вирощувала зерна на 30% більше, ніж США, Канада і Аргентина разом узяті. А після перемоги комунізму в СРСР ніколи таких висот не досягалось. Більше того, з 70-х років (і до свого розпаду)  СРСР був стійким імпортером зерна із США, Канади і Аргентини (20-40 мільйонів щорічно)!!!
Чому ж тоді вибір упав саме на Росію, яка  в 1913 р по виробництву зернових  була на першому місці в світі?  Для чого було робити революцію саме в Росії? Щоб зігнати Російську Імперію з передових позицій в світі! Щоб знищити конкурента! За це «команду професіоналів» Лєніна добре проплатили. 
 
     Тобто, коли до німецького єврея - теоретика комунізму, приєднався російський єврей Лєнін, Німеччина зрозуміла, що в якості експерименту можна запропонувати Росію. Тим більше, що Російська імперія на 13-й рік була потужним гравцем не лише на європейському, але й на світовому ринку, була нездоланним конкурентом для Німеччини. Поруч з Німеччиною існувала потужна Австро-Угорська імперія, що мріяла перерости в Австро- Угорсько-Слов’янську імперію, завоювавши Балкани, що теж недодавало зручності і райдужних перспектив ні Німеччині, ні Російській імперії на Європейському просторі. 28-го червня 1914 року в Сараєво було здійснено вбивство ерцгерцога Франца Фердинанда- правонаступника австро-угорського престолу і його дружини Софії Гогенберг. Вбивство стало приводом для початку першої світової війни. Німеччина і Австро-Угорщина за умовами Троїстого союзу (його четвертої угоди) вступили в Першу світову війну . Німеччина і Англія розуміли, що війна із Сербією обов’язково спровокує вступ у війну Росії.
 
Проти країн Троїстого Союзу  виступили країни Антанти - Англія, Франція.  Росія як член Антанти пішла воювати за чужі їй інтереси і... програла - втратила імперію .Чому Росія вступила у війну? Бо імперіям властива агресивність, бо Росія „грала мускулами”- бажала взяти участь у черговому перерозподілі світу між імперіями. Чому Росія вступила у війну? Бо не розуміла, що країнам Антанти потрібні були нескінченні людські ресурси Росії в якості гарматного м’яса, її економічна і військова потуга. Міністр закордонних справ Англії сер Едвард Грей тоді писав, що російські ресурси настільки великі, що Німеччина буде виснажена повністю і без втручання Англії.
Війна саме з Німеччиною була економічно невигідною для Росії, бо в 1913 році 29,85% російського експорту йшло саме в Німеччину, а імпорт з Німеччини в Росію складав 47,5% від усього обсягу імпорту Росії. Але «основну скрипку» в прийнятті рішення щодо війни зіграв саме російський Імперський Дух всіх членів Уряду Росії(«хватит пресмыкаться перед немцами»), окрім міністра фінансів Коковцова, який попереджував про страшні втрати в економіці від вступу Росії у війну. В Росії від рішення вступити у війну всі торжествували: від пролетаріату й інтелігенції до політиків. Але Німеччина в мілітарному плані була сильнішою від Росії і через деякий час торжества в Росії змінились на повне розчарування. Російські армії розгромлювалися німцями одна за одною. Після неймовірних втрат у 1915 році на фронтах настав дефіцит озброєнь. І Росія почала брати борги в Англії і розміщувати замовлення на зброю в тій же Англії і США, забезпечуючи роботою військову промисловість цих країн. Борг Росії тільки перед Англією сягнув більше 100 млн. фунтів стерлінгів.  Продовольства забракло і Росія в 1916 році провела «продрозверстку», в результаті якої були підсилені революційні настрої мас, що підігрівалися більшовиками. Російський соціал-демократ Олександр Первус (Гельфанд) запропонував Німеччині «План русской революции», по суті програму підривної діяльності в Росії, що мала здійснитися більшовиками за німецькі гроші. Аналіз наступних дій Лєніна підтверджує, що події розвивалися за сценарієм програми Первуса. Але залишається загадкою, як Комуністична теорія і ідеологія Маркса-Енгельса-Лєніна змогла так заволодіти розумом і заставити взяти в руки зброю за повалення царської Росії високооплачуваних  робітників і частину інтелігенції (Місячна зарплата робітників в 1913 році складала 24 рублі, висококваліфікованих робітників 40-45 рублів, вчителя  гімназії 60-95 рублів.В той час корова коштувала 7 рублів.  Не злиденне життя штовхнуло їх в обійми більшовиків. Не злиденне – точно!
    Я думаю, що це багатофакторна модель:
- мілітаристська політика російського імперіалізму і Імперський Дух (а не злиденне життя), були причиною, в результаті якої Росія затіяла війни (Кримську 1853-1856 р.р., Японську 1904-1905 р.р., Першу світову 1914-1918 р.р.), і постійно їх програвала, а «на полях сражений» залишалися голови солдат (робітників, селян та інтелігенції), а в домівках - осиротілі сім’ї;
- здатність більшовиків говорити про комунізм як про земний рай, говорити те, що хоче чути вухо пересічної людини, або як казав Троцький - «Неперевершена здатність Лєніна підслухати бажання людських мас»;
- здатність переконувати, що наступна влада буде владою робітників і селян;
- суспільна думка про необхідність ліквідації самодержавства була підготовлена революційними демократами Бєлінським, Добролюбовим, Герценом, Плехановим, Чернишевським, марксистськими гуртками, народниками. 
Хоча, заради справедливості, слід зазначити, що Лєнін і його партія Лютневу (буржуазну) революцію 1917 року запросто проспали. Лєнін  звістку про неї отримав лише в березні , перебуваючи в Цюриху, а повернувся в Росію лише в квітні.Повернувся через територію Німеччини в тому самому опломбованому німцями вагоні, що підсилює підозри в німецькому фінансуванні наступного, жовтневого перевороту.

      Більшовики не були патріотами Росії. Більшовики агітували за поразку Росії в Першій світовій війні. Більшовики здійснили жовтневий переворот. Основним інтелектуальним і організаційним ядром партії більшовиків були євреї. Комуністична теорія – теж єврейська.
 „В 1917 году евреи составляли 1,1% населения России. Писатель Григорий Климов (США) – на основе несекретных и общедоступных государственных архивов СССР – даёт списки советского правительства в 1917-1921 годах, которые нетрудно проверить:

  • Совет Народных Комиссаров – 77,2% евреев,
  • Военный Комиссариат – 76,7%,
  • Наркоминдел – 81,2%,
  • Наркомфин – 80%,
  • Наркомюст – 95%,
  • Наркомпрос – 79,2%,
  • Наркомат соцобеспечения – 100%,
  • Наркомат труда – 87,5%,
  • Комиссары провинции – 91%,
  • журналисты – 100%.
Партии, которые делали революцию в России:
  • ЦК большевиков – 9 из 12 евреи,
  • ЦК меньшевиков – 11 из 11,
  • ЦК правых эсеров – 13 из 15,
  • ЦК левых эсеров – 10 из 12,
  • Комитет анархистов – 4 из 5.
Из 545 человек 447 евреев, то есть 82%.
Органы террора. Комиссариат внутренних дел: из 64 членов 43 еврея.
Первый ленинский Совет рабочих и солдатских депутатов в Москве: из 23 членов бюро 19 евреев. И так далее…”
http://www.newsland.ru/news/detail/id/694844/cat/42/
 
   Саме вони організували розвал  першої Російської імперії і побудову на її уламках імперії комуністичної.
  Комуністичний переворот в Росії 1917 року був здійснений руками росіян під проводом і керівництвом євреїв-більшовиків, задля встановлення суспільного ладу придуманого євреями (Марксом- Лєніним). Потім Росія, здійснивши такі ж перевороти в республіках , поставила там своїх керівників на всі гілки влади за описаною вище процедурою і відтворили другу російську імперію - комуністичну.

   Але, в результаті краху першої Російської імперії, Україна вперше в 20 столітті отримала незалежність. Троцький, підписуючи Брестський мир з німцями, визнав українську делегацію самостійною як представника незалежної України,  що полегшило отримати їй міжнародне визнання і розширити міжнародні контакти.  Ось саме за цей комуністично-єврейський подвиг – штучний  розвал Першої Російської імперії - ми, українці, маємо бути їм вдячні. Але з моменту початку нищення УНР і при СРСР, що був розбудований на уламках Першої Російської Імперії і став комуністичною формою другої Російської Імперії, в якій все українське нищилося з особливою жорстокістю і цинізмом -  нам, українцям, дякувати вже не приходиться, а  приходиться засуджувати!.
 
 Перший етап напіврозпаду Російської імперії розпочався в результаті її вступу в першу світову війну  за чужі інтереси і завершився 3-го березня 1918 року Брестським миром, в результаті якого російська імперія  втратила Велике Князівство Фінляндське, Західну Україну і Західну Білорусь, Царство Польське, Литву, Курляндію, Естляндію  та Ліфляндію, на Кавказі – Карс, Ардаган, Батум, на Сході- Туву. Радянський Уряд мав визнати Українську Народну Республіку та укласти з нею мирну угоду. Балтійський флот виводився з Прибалтики і Фінляндії, Чорноморський – передавався іноземним державам зі всією інфраструктурою. В цілому Російська імперія втратила території з населенням понад 55 млн. чол. Брестський Договір, через зраду національних інтересів імперської Росії, на Заході назвали «похабним». Багато дослідників Брестського миру дотримуються точки зору, що більшовики, заключивши Брестський мир, просто виконали взяті перед Німеччиною зобов’язання по знищенню Російської імперії, взамін на фінансову підтримку Німеччиною плану Первуса і більшовицького жовтневого перевороту.

 
Продовження:
3. Крах доктрини комуністичної економіки в період «військового комунізму»
4. Економіка планового геноциду
5. Ідея комунізму - утопічна
6. У кого не було влади в СРСР?
7. Російські комуністи – владна каста СРСР
8. Суб’єктивні фактори, що прискорили крах СРСР
9. Остаточний крах економічної моделі комунізму
 
 
 
 
 
 

 

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити