Начальник департаменту Міністерства юстиції: В українських судах потрібно провести тотальну люстрацію
Також потрібно здійснити поступовий набір на позиції суддів за тими ж принципами, як це було зроблено при наборі до Національної поліції.
Про це в інтерв'ю виданню "Знай" розповіла начальник люстраційного департаменту Міністерства юстиції Тетяна Козаченко, передає "Слово і Діло".

"У переатестацію суддів я не вірю абсолютно. Як переаттестовувати Татькова (глава Вищого господарського суду, який «подарував» Межигір'я Януковичу - Ред.) І Ємельянова (донецький суддя, який офіційно зареєстрував 12 квартир і мільйони гривень на рахунках - Ред.)? А якщо вони не здадуть цю переатестацію, то їх направлять на підвищення кваліфікації?", - задається питанням Козаченко.

На її думку, суддів потрібно поступово звільняти для того, щоб після проходження прозорої комісії за участю міжнародних експертів призначити нових. Про негайне звільнення всіх суддів не йдеться, однак чинити потрібно так само, як і з новою поліцією, переконана чиновниця.

«Мова не йде про те, щоб усіх суддів відразу відправити у відставку. Яскравий приклад - це нова поліція, все треба робити поступово, виключно в рамках закону, з прозорою комісією з відбору, із залученням міжнародних експертів і переглядом системи матеріального забезпечення, нових правил роботи та функціоналу органу», - уточнила Козаченко.

При цьому начальник люстраційного департаменту Мін'юсту наголосила, що все, що досі пропонувала Конституційна комісія, - це лише косметичні реформи.

«Раніше від Конституційної комісії ми чули тільки формалізовані пропозиції, такі, як зміна юридичного стажу для подання на посаду судді, зміна пенсійного віку та інші косметичні зміни. Як можна «ремонтувати» систему, яка десятки років існувала на корупції, де професійність давно не є аргументом для призначення? Якщо ми говоримо про якість судового складу, потрібен загальнонаціональний відкритий відбір, якого, до речі, не бояться професійні та некорумповані судді. А такі теж є, небагато, але є», - додала вона.

Дещо іншої думки дотримуються в «Блоці Петра Порошенка». Як заявив народний депутат Сергій Алексєєв, переатестація суддів - це вже досить радикальний крок для судової системи. «Судова галузь має свою специфіку, і підготовка суддів нової формації в кожному разі буде тривати кілька років. Але неправильно буде вважати, що всі судді, які працюють сьогодні в Україні, є корумпованими або недостатньо кваліфікованими. Тому оновлення суддівського корпусу потрібно починати з атестації професійного рівня вже наявних суддів. І займатися цим повинна Вища кваліфікаційна комісія суддів України», - зазначив нардеп.

Інф.: coruption.net

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити