Перший міський голова Києва вкотре привертає увагу до правового свавілля очільників столиці і вимагає повернути канонічше зображення Герба міста
Кияни звернули увагу на те, що столичні владці на сайті Київради знову повернули герб із зображенням покровителя Києва Архистратига Михаїла в... нічній сорочці, замінивши ним канонічне зображення, що провисіло там декілька місяців.
Прибрали його й із сторінки про міську символіку, де раніше для скачування давалося два варіанти (тепер залишили один -  незатверджений проект Юрія Соломінського). Таке ж нелегітимне зображення Герба Києва - на сайті КМДА. Така ціна обіцянок КМДА повернути на сайт законне зображення Герба.
Перший Київський міський Голова Леонід Косаківський на своїй сторінці у Facebook публікує документ, наданий йому Г.Куровським — головним художником столиці в середині 90-х. Це відповідь йому на звернення до міського голови щодо підміни затвердженого сесією 18.04.1995 зображення Герба Києва на інше.
Саме він головував на засіданні художньої ради міста у 1995-му, де розглядалося графічне зображення Герба із зображенням Архістратига Михаїла, представляв яке тодішній головний архітектор столиці Ю.Пісковський, і подане від імені цієї ради як результат колективної творчості. Воно і було відображено на тому Гербі, який був підтриманий депутатами, і установлений 27.05.1995 на фасаді Київради, а прапор з ним піднятий на щоглі перед будинком мерії.
На практиці ж замість затвердженого Київрадою герба Києва з кінця 1990-х міською владою використовувався липовий герб, за який ніхто не голосував, і авторське право на який належить приватній особі Соломінському Ю.А. (свідоцтво № 17628 від 15.08.2006 р.).

Довго тривала боротьба за повернення канонічного Герба. Він був знову з’явився на сайтах Київради, РДА, міських управлінь, столичної прокуратури тощо.

Відбулася дискусія на сайті Форуму Українського геральдичного товариства (Ukrainian Heraldry Society Forum), за наслідками якої, звіркою документів та відтворення зображення за затвердженим описом, у Вікіпедії розміщено саме зображення офіційного Герба, а не його підробки.

Похвально, що і КМДА, яка досі використовує на своєму Інтернет-порталі псевдогерб, зобов’язується це зробити. Побачимо, як вона дотримається свого слова. Тільки навіщо тягнути і відкладати на потім те, що можна й потрібно зробити вже сьогодні.

Немає ще зображення канонічного легітимного Герба на фасаді Київради, на прапорі столиці і в кабінет міського голови, де на телекамери часто з його стін виглядає фальшивий герб. Ясна річ, зі смаками не сперечаються. Може комусь, в тому числі тим, хто облаштував це приміщення, подобається саме таке зображення. Або вони просто не надали цьому значення. Проте в робочому кабінеті першої особи міста має перебувати саме офіційне зображення герба столиці, як це прописано в положенні про його використання. І міський голова повинен подавати приклад у шануванні офіційних символів Києва та повазі до верховенства права.

Інф. ВН

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити