"Вважаю нову колегію незаконною"
Потерпілий у "справі Гонгадзе" Олексій Подольський вимагав повернути в процес суддю Наталію Марчук. Засідання перенесли на 28 листопада.
Перерва в цьому, без перебільшення, історичному процесі тривала аж півтора роки. Була об’єктивна причина — судова реформа в Україні, зокрема створення нового Верховного Суду. Однак аналізуючи перебіг подій у цій справі, доводиться констатувати, що причина не тільки в реформі. Більш того, те, що відбулося в новому Верховному Суді під час засідання 14 листопада, хоча назвати це засіданням навряд чи можна, дає відповідь — а чи була, власне, реформа?

Останнє засідання у «справі Гонгадзе—Подольського» відбулося 31 травня 2017 року тоді ще у Вищому спеціалізованому суді, на якому були прийняті наступні рішення: «повторно направити до ГПУ наполягання про внесення до ЄРДР відомостей про заяви, які раніше звучали від Пукача, про шантаж і погрози для проведення розслідування (в серпні 2017-го стало відомо, що прокуратура нарешті зареєструвала цей злочин. — Авт.); доручити голові Печерського райсуду Києва та голові Апеляційного суду Києва вжити заходів щодо зняття грифу «секретно» з аудіо та технічних записів, які відбувалися в судових засіданнях першої та апеляційної інстанціях; усунути Валентину Теличенко від подальшої участі у справі Пукача та запропонувати потерпілій Мирославі Гонгадзе при необхідності забезпечити представництво її інтересів іншим представником»

Що змінилося за півтора роки?

«З 31 травня 2017 року Верховний Суд не зробив нічого для того, щоб змусити розсекретити аудіозаписи судових засідань першої і апеляційної інстанцій у цій справі, які відбувалися в закритому режимі, — заявив журналістам представник Олексія Подольського Олександр Єльяшкевич. — Поки суддя Наталя Марчук була в цій справі, вона написала декілька листів, щоб згадані інстанції прискорили процес розсекречення аудіофайлів і виконала рішення касаційної інстанції, але Печерський і Апеляційний так цього і не зробили. Більш того, суддя Марчук була незаконно, в закритий спосіб відсторонена від справи. І цих матеріалів навіть немає в самій справі. Характерно, що ініціатором усунення судді Марчук був... чинний Генпрокурор Юрій Луценко, який за три тижні до закінчення роботи Вищого спеціалізованого суду написав лист, в якому вимагав начебто прискорити розгляд цієї справи, замінивши суддю. Уявляєте собі?! Це не просто Генпрокурор і людина без юридичної освіти, а й свідок у цій справі, зацікавлена особа, яка пішла на незаконні дії, щоб замовники уникли відповідальності. Чому це я кажу? Тому що Юрій Луценко нам постійно розповідає про справу щодо замовників, яка начебто розслідується в ГПУ, але уявіть собі, що в цій справі Олексій Подольський досі не визнаний потерпілим. Чому це робиться? Щоб ми не мали доступ до цієї справи і не могли оскаржити дії Генпрокуратури. Хоча відомо, що тільки сторона Подольського в цьому процесі вимагає покарання замовників, тому що багато хто з близьких та колег Георгія Гонгадзе зрадили і продали його»

14 листопада в судовому залі з’явилася нова колегії суддів на чолі з Станіславом Голубицьким і спробувала розпочати судове засідання. До речі, за відсутності Олексія Пукача і його адвокатів. Це одразу викликало протест Олексія Подольського і його представників. Потерпілий у справі заявив: «Не сяду на своє місце і не дам новій колегії проводити засідання, тому що вважаю її незаконною». «Ви на цьому засіданні є простими громадянами, так само як і Валентина Теличенко, яка в залі», — додав Подольський. Після цього судді пішли в дорадчу кімнату. І поки вони радилися, на засідання привели Пукача, також з’явилися його адвокати. Вийшовши з дорадчої кімнати, Станіслав Голубицький оголосив: «У зв’язку із перешкоджанням потерпілого у розгляді судового засідання розгляд справи у Верховному Суді відкладається до 15.00 28  листопада 2018 року».  Повний текст

Іван Капсамун
Інф.: day.kyiv.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити