Вони публічно детально розповіли про продаж державних посад
Фігуранти "плівок Єрмака" Сергій Шумський і Дмитро Штанько дали перше інтерв’ю.
Фігурант плівок з братом голови Офісу президента Андрія Єрмака Денисом Єрмаком Дмитро Штанько 16 років пропрацював в органах внутрішніх справ, а інший фігурант, Сергій Шумський, є гласним позаштатним співробітником оперативного управління СБУ. Про це вони самі розповіли в інтерв’ю Bihus.info. Це – перше інтерв’ю фігурантів скандальних відеозаписів, які 29 березня опублікував депутат від "Слуги народу" Гео Лерос. На цих записах Денис Єрмак – брат теперішнього голови Офісу президента Андрія Єрмака – зустрічався з кандидатами на різні посади у державних органах нібито з метою отримання грошей.

Штанько заявив, що загалом від людей, які претендували на якісь посади у державній владі, для Дениса Єрмака зібрали близько 100 тисяч доларів, а Андрію Єрмаку, який на той час був помічником президента, передали щонайменше 10 тисяч доларів.

"До сотні тисяч доларів було передано Денису. Гроші передавалися Денису для того, щоб він, - а він не був посадовою особою – щоб він рухав проект. Чи була це неправомірна вигода – хай встановлюють слідчі. Суму визначав Денис на око. Якщо людина хоче бути в команді, хоче бути призначеною і має проект, вона має дати гроші, щоб підтвердити своє серйозне ставлення. А Денис далі звертається до Андрія. Принаймні перші рази так було. Денис доповідав йому при спілкуванні. Це було при мені, я це бачив, хто дзвонив. Йому не було сенсу приховувати своє спілкування, він навпаки все це підносив постійно, що я поспілкувався з братом, з Андрієм. Судячи з риторики Дениса, перші 10 тисяч Андрій отримав. Це був перший кандидат, і я це чув особисто. Людина на Держгеокадастр. Я чув про це з розмови Дениса по телефону", – розповів Дмитро Штанько.

За його словами, гроші спершу нібито брали за проведення експертизи проектів, які подавали кандидати на посади. Штанько додав, що, за словами Дениса Єрмака, це коштувало від 150 до 900 тисяч гривень. Потім гроші нібито стали брати уже за зустріч з Єрмаком.

Фігурант розповів, що вони знаходили людей, читали їхні резюме, з відібраними кандидатами проводив співбесіди Денис Єрмак. Якщо людина йому подобалась, то Єрмак нібито називав «на око» суму і цю суму кандидату потім озвучував Штанько.

Якщо людина погоджувалась, то Штанько писав розписку, брав гроші і ніс їх Денису.

Розповідаючи про себе, Дмитро Штанько повідомив, що він 16 років до 2014 року працював в органах внутрішніх справ, пішов звідти за власним бажанням. Наразі, за словами Штанька, він здійснює приватну юридичну практику, оскільки є кандидатом юридичних наук.

На відео, які опублікував і передав журналістам нардеп від «Слуги народу» Гео Лерос видно, що саме Штанько здійснював записи. Однак в інтерв’ю він це всіляко заперечував і казав, що не знає, хто саме проводив записи.

Сергій Шумський, у свою чергу, розповів, що є гласним позаштатним співробітником оперативного управління Служби безпеки України (СБУ). Зі слів Шумського, це означає, що він не має звання і посади, але співпрацює зі СБУ. Свою діяльність Шумський здійснював з 2015 року по лінії контррозвідувальної і розвідувальної діяльності у рамках проведення АТО і ООС проти росіян і бойовиків, а до того був співробітником МВС.

Як зауважив журналіст Денис Бігус, у Шумського є посвідчення СБУ, яке, однак, мало про що свідчить, оскільки такі посвідчення в період АТО давали багато кому.

«Денис Єрмак був моїм другом до певного моменту. Поки абсолютно не втратив мою довіру і статус друга», – сказав Сергій Шумський, який був помічником Дениса Єрмака.

За словами фігурантів «плівок Єрмака», попри те, що вони обоє з органів внутрішніх справ, записи розмов Єрмака не були спецоперацією правоохоронців.

Шумський розповів, що Єрмаки просили його консультувати їх щодо різних кандидатів. Інформацію про людей він нібито збирав «на просторах Інтернету» і не залучав до цього свої зв’язки.

Як інформував ZAXID.NET, 30 березня народний депутат від «Слуги народу» Гео Лерос опублікував відеозаписи, на яких брат голови Офісу президента Андрія Єрмака – Денис Єрмак, зустрічається з кандидатами на державні посади, при цьому обговорюється вартість організації таких зустрічей. Також на зустрічах з Денисом Єрмаком велися перемовини про тиск на найбільший приватний порт в Україні в інтересах компанії з Туреччини.

Пізніше стало відомо, що Денис Єрмак разом зі своїм помічником з метою отримання грошей створили спеціальну громадську організацію. При цьому на відеозаписах не зафіксовано фактів передачі грошей від претендентів на посади.

Сам Денис Єрмак підтвердив, що відеозаписи з його участю справжні, але нарізані з контексту.

Правоохоронці відкрили провадження як за фактом викладеної на записах інформації, так і проти Гео Лероса, який ці записи опублікував.

Інф.: zaxid.net

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити