Це може статися, якщо відбудеться «катастрофічний розвиток війни»
Колишній посол України у Великій Британії Вадим Пристайко заявив, що деякі держави наближаються до ухвалення рішення щодо надсилання своїх солдатів до України. Про це дипломат сказав, відповідаючи на питання, як західні політики сприймають слова президента Володимира Зеленського про те, що у війні, якщо не допомагати Україні, доведеться взяти участь арміям країн-членів НАТО.
Нещодавно про таку перспективу попереджав координатор Ради нацбезпеки США Джон Кірбі.
«Те, що говорить зараз президент Зеленський, що якщо у нас закінчаться сили, закінчаться солдати, закінчиться озброєння, яке ви нам не допостачаєте, вам доведеться ухвалити рішення про те, щоб допомогти нашим Збройними силами. І є країни, які наближаються до цього рішення. Британія – одна з них, найперша у цьому списку», – сказав Пристайко в інтерв’ю «Радіо Свобода».
На запитання, чи готова Британія відправити своїх солдатів в Україну, дипломат заявив, що «ніхто ніколи не визнає» цього, а «особливо політики».
«Щоразу, коли їх будуть запитувати, вони будуть казати, що «ні-ні, ми як, ну куди, при чому тут, ми краще дамо все, що завгодно». Але насправді розрахунки про те, що не дай Бог доведеться застосовувати Збройні сили, ведуться військовими. Для цього військові і є, і дипломати, для того, щоб планувати на майбутнє. Керівництво держави політично має ухвалити рішення, це план нормальний чи ненормальний. Але наш обов'язок, для цього ви нас тримаєте, планувати на найгірше. Найгірше застосування для цих країн. Застосування своїх експедиційних сил на території України», – пояснив Пристайко.
На уточнюючі запитання він відповів, що надсилання військ може статися за умови «катастрофічного розвитку війни», уточнивши, що має на увазі «продовження окупації».

Нагадаємо, старший науковий співробітник з авіації та технологій у галузі військових наук в RUSI професор Джастін Бронк закликав європейські країни збільшити інвестиції у виробництво боєприпасів, ракет для ППО і запчастин, аби «Україна мала змогу далі битися». Він допускає варіант, що США не зможуть забезпечити ефективного посилення оборони Європи, коли РФ розпочне агресію проти НАТО. Експомічник держсекретаря США Девід Кремер, а також колишні американські посли в Україні Джон Гербст та Вільям Тейлор заявили, що США мають якнайшвидше ухвалити новий пакет допомоги для України, а також збільшити поставки зброї і технологій, аби українські військові мали необхідні засоби.
Раніше Пристайко пояснив, що мав на увазі директор Офісу генерального секретаря НАТО Стіан Єнссен, коли сказав, що «рішенням для України може бути відмова від території та отримання натомість членства в НАТО».

Інф.: Дзеркало тижня

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити