У Росії набув чинності закон про російську мову для мігрантів
Без сертифікату про зданий іспит з російської мови тепер не отримати дозвіл на роботу.

"Наші громадяни втомилися від того, що їх часто не розуміють продавці в магазинах, співробітники комунальних служб, офіціанти в кафе і навіть водії громадського транспорту", - вважає перший заступник голови комітету Держдуми у справах національностей Михайло Старшинов.
З сьогоднішнього дня всі мігранти будуть зобов'язані складати іспит з російської мови для того, щоб отримати роботу.
З 1 грудня набувають чинності відповідні зміни до Федеральних законів "Про правове становище іноземних громадян у Російській Федерації" і "Про освіту".

Нові правила не торкнуться мігрантів з тих країн, де російська мова є державною, а також висококваліфікованих фахівців. Складати іспит повинні будуть громадяни, які планують працювати у сферах житлово-комунального господарства, роздрібної торгівлі та побутового обслуговування.

Де і як здавати іспит
Тестування проводитиметься на базі чотирьох центрів - Російський університет дружби народів, Інститут російської мови імені Пушкіна, Санкт-Петербурзький і Московський державні університети.

При російських вузах і зарубіжних освітніх закладах зараз діють вже більше 160 центрів, які отримали право проводити державне тестування іноземних громадян з російської мови

Підтвердженням базових знань російської мови служитимуть: сертифікат про пройдене тестування, радянський документ про освіту, виданий до 1 вересня 1991 року і документ про освіту, який виданий на території іноземної держави, але зізнається в Росії. При цьому він повинен бути перекладений на російську мову та нотаріально завірений.

У даний час в Росії діє 238 курсів, які навчають мігрантів російській мові. 53 з них відкриті з допомогою ФМС Росії і є безкоштовними.

Інф.: Телеграф

Коментарі