Микола Катеринчук: Державний бюджет не можна використовувати для політичної корупції

«Парламентська більшість внесла зміни в закон про державний бюджет на цей рік і голосно заявила про збільшення соціальних видатків на 14 млрд. грн. Однак детальний аналіз законопроекту свідчить, що влада намагається видати бажане за дійсне» так прокоментував ухвалення змін до Державного бюджету на 2011 рік народний депутат України, лідер Європейської партії України Микола Катеринчук.

«Близько 7 млрд. грн. уряд дійсно виділів на збільшення видатків на оплату праці бюджетникам, зокрема медикам та вчителям. Однак зроблено це було після масштабних страйків вчителів, які вимагали виконання вимог закону і виплати 20% надбавки. Сотні медиків та педагогів звернулись до суду з вимогою компенсувати невиплачену частину зарплати. Фактично збільшення видатків на освіту та медицину стало вимушеним кроком уряду, зробленим для того, щоб убезпечити себе від тисяч судових позовів», - зауважив народний депутат.

«Більш того, прикриваючись соціальною риторикою в цьому ж законопроекті уряд виділив більше 7 млрд. гривен «на дерибан». Зокрема, пропонується збільшити видатки розвитку на 2,7 млрд. гривень, зокрема, на соціально-економічний розвиток регіонів – на 1 млрд. гривень і державні капітальні видатки, що розподіляються Кабінетом Міністрів України – на 1,7 млрд. гривень. Ці кошти чиновники будуть витрачати без погодження з парламентом та суспільством на власні цілі! Ще 1,5 млрд. гривень виділяються Києву «на здійснення містом Києвом функцій столиці для реформування житлово-комунального господарства», а фактично на погашення фіктивних боргів перед Київенерго. 204,2 млн. грн. витратять на виконання боргових зобов'язань за кредитами, залученими під державні гарантії, що використовуються для підготовки до ЄВРО-2012, 400 млн. грн. «на каналізацію», 100 млн. грн. «на ліси». 28,2 млн. грн. на пенсії колишнім депутатам, 54,0 млн. гривень «на реконструкцію парку культури та відпочинку ім. Г.І. Петровського та палацу культури ім. Г.І. Петровського», 4,0 млн. грн «на проведення ремонту та реконструкції приміщень клубу в с. Тишківці», тобто майже кожен депутат від партії регіонів пробив «під себе» п’ять, десять або двадцять мільйонів бюджетних гривень на ремонт парку біля свого будинку або автомобільної дороги собі на дачу», - наголосив Микола Катеринчук.

«І це не враховуючи того факту, що на 15 млрд. грн. збільшується обсяг державних гарантій по кредитах, які беруть підприємства, особливо наближені до влади. Такий підхід до проведення бюджетної політики не відповідає ні Бюджетному кодексу, ні нормам моралі – Державний бюджет не можна використовувати для політичної корупції, розплачуючись з депутатами за їх лояльність», - додав він.

Прес-служба
Європейської партії України
 

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити