Володимир ФЕСЕНКО, політичний експерт

В Україні існує посилення ризиків авторитарного режиму в Україні. Таку думку у відеоблозі на «Главкомі» висловив директор Центру політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко.
Зокрема, відповідаючи на питання, на кого більше схожа України щодо чинного сьогодні режиму на Росію чи Білорусь, політолог відповів: «Ми - не Росія, ми - не Білорусь, та ми, на жаль, і не Європа».
У той же час, за словами експерта, з точки зору розвитку нинішньої ситуації рано ще робити такі трагічні висновки: все Рубікон перейдено. «Тимошенко сказала 37-й рік ... 37-рік - це масові репресії, але не персональні політичні, - зазначив Фесенко. - До того ж, і економічно і соціально-політично ми дуже сильно відрізняємося від наших сусідів по СНД, де існує авторитарний або напівавторитарний режим».

Політично, вважає Фесенко, в Україні, швидше, копіюють російський досвід, «російську систему керованої демократії». «Спочатку установка була саме на це: брати від звідти досвід і намагатися відтворити ту систему у нас. Білоруську систему ніхто не хотів копіювати, тому що вона загрожує ізоляцією від Європи, від цивілізованого світу і, мені здається, Янукович цього не хоче», - сказав він.

Разом з тим, експерт вважає, що в нинішній ситуації з Тимошенко є загроза, але «не стільки ізоляції, скільки м'яких проявів неофіційного бойкоту». «І тут головне, щоб Президент наш не образився і не став вести себе як Лукашенко. Але, я думаю, що такого не буде, тим більше, що двері ЄС перед нами поки не закриваються і можливість для діалогів зберігається », - сказав він.

«Але ризики авторитарних тенденцій - вони є. Проте критеріями цього будуть не стільки доля Тимошенко і Луценка, а вплив внутрішньої та зовнішньої політичної кон'юнктури. Головним критерієм (встановлення авторитаризму в Україні. - Ред.) Буде те, як пройдуть майбутні парламентські вибори», - підсумував Фесенко.   Інф. "Главком" 

Коментарі