Інф. Волі народу

Система влади в Україні є замкнутою і діє за принципом відомої з техніки тригерної системи (тригер – електронний пристрій, що має здатність тривалий час перебувати в одному з двох стійких станів і чергувати їх під впливом зовнішніх сигналів). Таку думку висловив політичний експерт Михайло РОЛЬ (на фото) в ексклюзивному інтерв’ю порталові «Воля народу».
Експерт, зокрема, зазначив: «Про існування «тригерної» системи влади свідчить практична незмінність і закритість команд владного політичного бомонду. Одна команда тривалий час перебуває у стані влади, друга – в опозиції, після чого їхні стани чергуються.  Вибори – це лише зовнішній сигнал для зміни …«вахти». При цьому ні система, ні спектр політичних гравців не зазнають суттєвих змін. Досить нагадати про відсутність стратегії в обох таборів; про віддаленість від народу; про запевнення, що опозиція контролює владу (в той час, коли сама є її складовою); про закритість формування виборчих списків; про невиконання обіцянок та відсутність нових підходів тощо.

Один із способів управління масовою свідомістю та поведінкою населення (запозичений з кібернетики) також має назву «тригерного». На це вказує російський політолог В. П. Пугачов, який відносить цей спосіб до одного із секретних засобів маніпуляції. Суть цього методу полягає в управлінні системою через контроль за її ключовими точками (насамперед, це фінансові ресурси, ЗМІ, найвпливовіші еліти та організовані групи). Цей метод дуже поширений у Росії».

Михайло РОЛЬ стверджує: «Щоб зламати таку закостенілу систему, яка створює ілюзію суспільної трансформації, необхідно вийти за її рамки. Адже, за Ейнштейном: проблему не можна розв’язати на тому рівні, на якому вона виникла.
Для цього недостатньо привести у владу чесних людей, «нові обличчя». Їх поглине система!

Це можна здійснити лише шляхом поглиблення політичної культури (в сенсі організованого громадсько-політичного партнерства) та поглиблення демократії (в сенсі утвердження справжнього народовладдя) з обов’язковим постійним і ефективним контролем народу за владою».
 
  

Коментарі