altО.Голуб: покарання Ющенка за здачу національних інтересів стане попередженням для інших
Віктора Ющенка слід притягти до відповідальності за здачу національних інтересів країни у справі розподілу шельфу Чорного моря між Україною та Румунією. Таку думку у коментарі УНН висловив народний депутат з фракції Комуністичної партії України Олександр Голуб.
"Як цю справу було передано до суду, як позиція України відстоювалась у суді – з самого початку мова йшла про невигідні для України умови та вже заздалегідь визначене рішення, оскільки за румунською стороною стояли американські інтереси", - вважає парламентар.
Народний депутат наголосив, що за Румунією стояв тодішній віце-президент США Дік Чейні, компанія якого мала переважне право на розробку шельфу.

"Ющенко не міг цього не знати… На жаль, лідер незалежної України здав національні інтереси і не тільки в цьому, а й в інших питаннях. Тому, безумовно, він заслуговує на суд", - наголосив О.Голуб.

На його думку, покарання В.Ющенка стане попередженням нинішнім чиновникам.

Крім того, О.Голуб вважає, що Україні слід повернутися до перегляду справи про розподіл шельфу в міжнародному суді.

Нагадаємо, 2009 року Румунія відсудила в України кілька десятків квадратних кілометрів Чорноморського шельфу біля острова Зміїний.

Днями Румунія повідомила про відкриття родовища газу обсягом від 42 до 84 млрд кубометрів в румунській частині Чорноморського континентального шельфу, раніше відсудженої в України у міжнародному арбітражі.

Родовище відкрито на глибині близько 3 тис. метрів в ході буріння свердловини Доміно-1, яка знаходиться в 170 км від румунського берега.

Як повідомляв УНН, незалежний енергетичний експерт Володимир Саприкін вважає собівартість цього газу високою.

Інф. УНН


 

Коментарі