В Україні існує проблема трансформації суспільства від тоталітаризму до демократії
"Північно-Атлантичний Альянс занепокоєний ходом політичних процесів в Україні. Особливо нас непокоїть наявність політичних в’язнів". Про це заявив директор Офісу зв’язку НАТО в Україні Марчін Кожел під час організованої Інститутом Європейського Поступу інтерактивної конференції  "Зміцнення безпеки через співробітництво", присвячену питанню співпраці між Україною та НАТО в ситуації позаблокового статусу нашої країни.

Пан Кожел також додав, що НАТО, однак, продовжує вважати Україну одним з основних стратегічних партнерів, про що було сказано на нещодавньому Чіказькому саміті Альянсу.

«В Україні, як і в інших країнах Східної Європи, існує проблема трансформації суспільства від тоталітаризму до демократії. У Вас є багато проблем, але нам важливіша Ваша мета, тому ми готові бути частиною Вашої демократичної еволюції. Україні не можна згортати співпрацю з НАТО, адже саме ця співпраця наблизить Вас до Європейського Союзу», - додав дипломат.

Відповідаючи на запитання журналістів, представники дипломатичного корпусу Фінляндії, Естонії, Словаччини та Литви, які теж брали участь в заході, дали зрозуміти, що позаблоковий статус України не означає автоматично її нейтралітет.

Так, Надзвичайний та Повноважний посол Фінляндії в Україні Ар'я Макконен зазначила, що у її країні, яка після ІІ Світової війни визнавалася як нейтральна, зараз ніхто не говорить про нейтралітет:

«Як члени ЄС, ми не можемо бути нейтральними. І якщо громадяни нашої країни вирішать, що ми повинні вступити до НАТО, то двері Альянсу для нас будуть відкриті».

Говорячи про використання досвіду Фінляндії  як позаблокової країни, пані Макконен наголосила, що Україні необхідна кооперація з НАТО в світлі тих загроз, які стоять перед Світом на початку 21 ст. – тероризм, піратство, кіберзагроза.

Іноземні гості закликали Україну пам’ятати про свої національні інтереси і не боятися реакції сусідів, зокрема Росії. Надзвичайний та Повноважний Посол Естонії Сулєв Канніке, говорячи про історію вступу його країни до НАТО, зазначив, що свого часу в Кремлі були дуже занепокоєні таким кроком Таллінна, зросла напруженість у відносинах, але після приєднання до Альянсу претензії Москви тільки зменшилися.

«Ми не можемо казати, що у нас дружні стосунки з Росією. Але ми зберігаємо партнерські відносини, ведемо ефективну співпрацю, між нашими країнами збільшується товарообіг та туристичний потік», - підкреслив посол.


Інф.: Центр зовнішньополітичних досліджень ОПАД

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити