На мітинг у Єревані вийшли кілька сотень людей
У центрі Єревана 18 вересня місцеві жителі влаштували мітинг із вимогою виходу Вірменії з Організації договору про колективну безпеку (ОДКБ) та встановлення співпраці з НАТО.
Мітинг влаштували біля центру мистецтв "Гафесчан", де знаходилася речник палати представників США Ненсі Пелосі. Раніше вона засудила атаку Азербайджану на Вірменію, при тому, що країни ОДКБ, зокрема Росія, не зробили серйозних кроків у відповідь на удари по союзнику, внаслідок яких загинуло близько 200 осіб.

Ось як кортеж Пелосі зустрічали в Єревані - з вітальними вигуками та прапорами США: ВІДЕО

У мітингу взяли участь представники Європейської партії Вірменії на чолі із її головою Тиграном Хзмаляном, керівники різних прозахідних громадських організацій.

"Після війни в Карабаху в 2020 році очі у багатьох відкрилися. Росія і Туреччина 100 років тому підписали угоду, якої досі дотримуються. Це антивірменський договір, одним із результатів якого стала втрата Карабаха. Якщо ми вийдемо з ОДКБ та ЄАЕС, приєднаємося до НАТО та ЄС, то ми повернемо наше втрачене, наші землі", - заявив Хзмалян журналістам.

Водночас Альянс демократичних сил Вірменії, що включає низку партій та громадських організацій, поширив заяву з вимогою до влади республіки вийти з ОДКБ, встановити союзницькі відносини із західними країнами, запросити та розмістити на кордоні Вірменії та Азербайджану миротворчі сили ООН, заборонити на території Вірменії мовлення російських телеканалів.

Серед ймовірних причин того, що Росія не вжила жорстких заходів у відповідь на атаку на союзника – те, що раніше вона вивела частину своїх військових із території Вірменії, щоб перевести їх на війну в Україну.

Після війни у 2020 році та укладання мирного договору в азербайджанців залишилися претензії до сусідів. Зокрема, Азербайджан вважає, що "Армія оборони" в Карабаху - це вірменські війська, які не повинні перебувати "на його території". Крім того, він наполягає на якнайшвидшому створенні "Зангезурського коридору", який має стати транспортною артерією на території Вірменії між основною частиною Азербайджану та Нахічеванською автономною республікою.

Які наслідки для України матиме ескалація азербайджансько-вірменського конфлікту? Про це читайте у статті Володимира Кравченка «Які ризики несе для України військове зіткнення між Азербайджаном та Вірменією?».

Підготувала : Анастасія Дейна
Інф.: zn.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити