На трибуні Верховної Ради дикун чи окупант?!
Олег ЧОРНОГУЗ, письменник, для Волі народу
- Українізації не буде!
Саме таку дикунську заяву на 21-му році відродження чергової незалежності України оголосив з найвищої трибуни в державі, у Верховній Раді, колишній перший секретар Дніпропетровського обкому ЛКСМУ Сергій Тігіпко, нині за значком, як не дивно, народний депутат не Молдови, не Росії, а незалежної України з ментальністю раба і нахабством служки Московської екс-імперії. Якщо це не так, то він хоч розуміє, що таке постколоніальна держава, яка 21 рік тому вийшла з вікового, майже півмільйонарічного ярма і її народ бореться у своїй країні за свою ідентичність, за своє виживання і утвердження.
 Митний союз передбачає передачу суверенних повноважень держави де-юре наднаціональному органу, де-факто, розуміючи розподіл голосів, - іншій державі. Бо не може, наприклад ставка мита в Білорусії, бути іншою, ніж в Україні за умови їх участі у Митному союзі. А це означає, що встановлювати їх має не кожна країна, а хтось "зверху". Це стосується і ПДВ, і акцизів. Вони мають бути єдиними у Митному союзі. А тому питання податкової політики перестають бути повноваженнями української держави. І не тільки питання податкової політики. Про це - у статті народного депутата України, фракція "УДАР Віталія Кличка", екс-міністра фінансів Віктора Пинзеника в LB.ua. Митний союз перекреслює наш європейський вектор. А у двох шлюбах одразу бути неможливо. Можна мати зону вільної торгівлі з ЄС і країнами колишнього Союзу РСР. Але не можна бути у Митному союзі і мати зону вільної торгівлі з ЄС. Вони несумісні, - підкреслив В. Пинзеник. Детальніше
Відбулося чергове засідання Комісії Конституційної Асамблеї з питань народовладдя
Комісія Конституційної Асамблеї з питань здійснення народовладдя (далі – Комісія) відповідно до плану роботи із залученням наукових експертів і фахівців в галузі організації судової влади 5 грудня 2012 року провела чергове засідання з питань підготовки розділу “влада народу” Концепції внесення змін до Конституції України, яка готується для розгляду Конституційною Асамблеєю, - повідомляє 18 грудня сайт Конституційної Асамблеї.
Юрій ПАЛЬЧУКОВСЬКИЙ, Голова ДО “УНР”, для Волі народу
Для Партії регіонів та комуністів нова Верховна Рада стає дедалі проблемнішою, ніж їм здавалося спочатку. Вони вважають, що можуть переламати порив нових патріотичних депутатів у Раді методом зволікання та флегматичним способом ведення засідання головуючим. Вони вважають, що можна приспати пильність українців у Верховній Раді. Але не так сталося, як гадалося.
Партія регіонів вирішила через своїх представників, нацменшин, закинути пробний камінець у порушення регламенту ВРУ та законів України. Сьогодні від Партії регіонів на трибуну вийшов народний депутат Сергій Тігіпко і почав м’яко проштовхувати методику порушення регламенту Верховної Ради і мовного законодавства України.
Рада в січні в пленарному режимі не працюватиме 25 днів, до 5 лютого
Верховна Рада пропрацювала годину і вже зробила собі канікули на 25 днів. Рада затвердила свій календарний план на грудень- січень. За проголосувало 283 депутати.
До Нового року депутати проведуть ще одне засідання - 25 грудня. 19-21 грудня депутати працюватимуть у фракціях, 26-28 – у комітетах.
У січні депутати проведуть пленарні засідання 10 і 11 січня, а 11 – відбудеться також година запитань до уряду. 8,9 січня - робота в комітетах.
"Свобода" буде затикати рота всім, хто не вивчив українську мову
Всеукраїнське об'єднання "Свобода" задіє всі можливі методи, щоб у сесійному залі Верховної Ради не звучала російська мова.
Про це на прес-конференції заявила народний депутат Ірина Фаріон, повідомляє " Інтерфакс-Україна".
"Якщо ми поки не можемо побороти російськомовну окупацію, то задіємо всі можливі методи, щоб у стінах вищого законодавчого органу України не звучала мова окупації. Саме тому ми обрали спосіб нейтралізації тих, хто не говорить державною мовою, брутально порушуючи другу статтю регламенту", - сказала вона.
Депутат відзначила, що "Свобода" не буде вимагати, щоб доповідачам, які виступають не державною мовою, забезпечували переклад на українську, тому що це буде виглядати як "легітимізація квазізакону Ківалова-Колесніченка".
 Так вважає один із читатчів Deutsche Welle Максим Федорченко з Києва. Про це він написав як учасник обговорення на DW.DE минулого тижня європейських перспектив України, зокрема проблеми непрозорості генпланів українських міст. "Система в цілому є корумпованою, її метою є перетворення влади будь-якого рівня на товар. Цей товар сьогодні в Україні найзатребуваніший і найліквідніший. І ось тут - відповіді на усі "чому?" нашого сьогодення", - сказав М. Федорченко.
ВО "Свобода" прийшло в парламент, щоб докорінно змінити його, запевнив Радіо Свобода представник цієї політичної сили й від 13 грудня заступник Голови Верховної Ради Руслан КОШУЛИНСЬКИЙ. За його словами, такого, "як було, вже не буде, й земля горітиме під ногами "тушок". Для них буде політична смерть. Це є нормальна політична норма будь-якого цивілізованого парламенту. Уявіть собі, умовно, республіканець переходить до консерваторів – ніхто цього навіть уявити не може! Мають всі знати, що вони прикриваючись програмою, брендом, тобто силою цієї організації стали депутатами і зрадили. Про це мають знати всі! Починаючи від не подавання руки в сесійній залі, починаючи від ігнорування цих людей, їм треба створити просто аномальні моменти життя, щоб це було для них "згорілою землею".
Детальніше +ВІДЕО
Комуністи 70 років брехали і зараз це роблять, тому вони підуть до більшості - Лук'яненко
Комуністи приєднаються до більшості, хоч вони й активно критикували Партію регіонів.
Про це у коментарі Gazeta.ua сказав громадський діяч, дисидент Левко Лук'яненко.
Коментуючи перші дні роботи Верховної Ради VII скликання, він наголосив, що опозиція діє правильно. Однак, за його словами, проблема в тому, що Партія регіонів разом із комуністами таки може сформувати парламентську більшість.
|
|