ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Політика
Воля народу: громадсько-політичний портал




 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2022-му відзначаємо такі знаменні дати:
12 січня - 115 років з дня народження Сергія Корольова, першого головного конструктора ракетно-космічних систем (1907-1966)
17 лютого - 130-річчя з дня народження Йосифа Сліпого, глави УГКЦ (1892-1984)
18 лютого - 70-річчя з дня народження Джеймса Мейса, дослідника Голодомору в Україні (1952-2004)
22 серпня - 30-річчя передачі повноважень від УНР сучасній Україні

30 листопада - 20 років з дня створення Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада" (УНРада)
3 грудня - 300-річчя Григорія Сковороди,  українського філософа (1722-1794)
24 грудня - 85-річчя В'ячеслава Чорновола (1937-1999)









Політика

"Свобода" – поки що єдина в українському парламенті політична партія європейського типу, – вчений

altМи незчулися, як трапилось так, що не просто бізнесмени пішли в політику, а вже політика сама стала бізнесом. Великим, брудним і дуже прибутковим. І раптом в український політикум увірвалася нова політична сила – партія "Свобода". Шалений супротив і дика ненависть функціонерів і найманих політиків не могли зупинити її проходження в парламент.
Про європейські принципи демократії зараз говорить кожен, а особливо той, хто в Європі не бував або приїжджав як турист.
Я не політик, я вчений. І роками працюючи з французькими колегами над спільними проектами, я не міг бути осторонь політичного життя цієї країни, колиски світової демократії…Шляхом простих порівнянь, я прихожу до висновку, який для багатьох буде несподіваним. Я стверджую, що "Свобода" – поки що єдина в українському парламенті політична партія європейського типу, - пише доктор біологічних наук Олександр Демченко (на фото) у своїй статті на Українській правді.
 
 

Апетити мажоритарників породили проблему - посад на всіх не вистачає

Адже влада і своїм догодити мусить, і опозиції щось залишити. І якщо минулого тижня обговорювалося зменшення кількості парламентських комітетів, то наприкінці цього зароїлися розмови про їх можливе збільшення. Орієнтовна кількість постійних парламентських органів на сьогодні коливається в межах від 28 до 33. Точно визначено долю тільки контрольної комісії з питань приватизації: з високим рівнем імовірності, її не буде.
Влада свої інтереси вже позначила. Вона має намір контролювати не менше 17 комітетів. Причому деякими не має наміру поступатися в жодному разі.
Про проблеми "поділу парламенту" йдеться у статті Сергія Рахманіна в газеті "Дзеркало тижня".
  Детальніше Про поліл 
 

Янукович уникає терміну "Голодомор" і вживає словосполучення "Великий голод"

Янукович не вважає трагедію 32-33 р.р. ані геноцидом, ані Голодомором?
Завтра, у День пам'яті жертв голодоморів, президент України Віктор Янукович звернеться до українського народу. Офіційний сайт уникає загальноприйнятого терміну "Голодомор" (не кажучи вже про поняття "геноциду") й вживає словосполучення "Великий Голод".
Звернення глави держави розпочнеться на "Першому національному" о 19:30. "У символічний час, о 19:32 розпочнеться хвилина мовчання за загиблими під час Великого Голоду, трагедії, що сталася 80 років тому – у 1932-1933 роках", – повідомила прес-служба Президента.
Відзначимо, що за усталеною традицією загальнонаціональна хвилина мовчання у пам'ять про жертв Голодомору розпочиналася о 16:00.
Зокрема, громадський комітет із вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду закликав українців до хвилини мовчання в суботу саме о 16:00.
 

Чому у нас немає справжньої еліти?

Національна еліта виконує роль голови нації, без ясного стану якої народному тілу не вижити
  Сьогодні Україна корумпована і пограбована олігархами держава. Товстосуми нахабно перерозподіляють між собою все, що є в країні, лицемірно прикриваючись гаслами про демократію і реформи. Опозиція не є достатньою противагою нинішнім керманичам, бо не має стратегії розвитку країни і ресурсів для протидії владі, або представляє інтереси інших бізнесових груп. Псевдоеліта привела нас до закономірного і сумного результату.
В кожному суспільстві завжди є група людей, яка визначає характер цього суспільства, спрямовує його, стає основним носієм його ідеї і духу, визначає політичні і геополітичні цілі.
 

У підготовці засідання нового парламенту беруть участь представники опозиції

Опозиція прийшла готувати засідання нової Ради
Заяви про неучасть в робочій групі виявилися лише словами. У будівлі парламенту зібралася на першу зустріч група з підготовки роботи новообраної Верховної Ради. Про це повідомляє РБК-Україна.
У засіданні беруть участь не лише представники провладних партій, але й опозиції, хоча раніше "Батьківщина" заявляла, що не буде брати участь у підготовці першого засідання. При цьому голова фракції БЮТБ Андрій Кожемякін перед початком засідання робочої групи відмовився коментувати журналістам, чому позиція опозиції змінилася.
 

8-річчя Майдану забуте політичним тераріумом

З річницею! Рік пройшов - нічого не змінилося. Не змінилися і ми? Навіть тема рубрики на УП залишилася "7 років Майдану". Хоча вже - 8...
Сьогодні поклацав увечері кнопки в телевізорі - і не стільки засмутився, скільки затвердився в гірших припущеннях. На жаль... Про це розповів Олексій Мочанов у блозі для Української правди.
Телевізійники, левітуючи зі своїми рейтингами і внутрячковими Тефі-Телетріумфами, вже не криючись вважають Громадян України комахами і травоїдними, і ми самі дозволяємо себе вважати такими, жуючи телевізійну траву-жуйку.
 

Ще один недорас, який зневажає український народ, - Олег Чорногуз

„Граждане Украины вольны говорить на тех языках, на которых им нравится”
Про це заявив в ефірі 5 каналу  народний депутат от КПУ Спиридон Килинкаров, відповідаючи на запитання кореспондента про можливість російської мови залишитися в Україні єдиної регіональною.
"Я хотел бы показать разницу в подходах к языковому вопросу между нами и оппозицией,- вів далі Кілінкоров. -  Разница заключается в следующем: оппозиция считает, что каждый гражданин Украины должен разговаривать на языке того государства, в котором он проживает. У нас подход иной: мы считаем, что государство должно говорить на языке своих граждан”, - вперто стверджував комуніст.
 

В Україні бракує політичних активістів, здатних розбудити суспільство

В Україні занадто мало політично активних дописувачів в інтернеті для того, щоб "розбудити" суспільство і вмотивувати його вийти на вулицю. Для протесту бракує політичних і економічних передумов. Про це йдеться у статті Наталії Соколовської на Deutsche Welle.
Українці перестають виходити на вулиці з протестами. Так, після останніх виборів до Верховної Ради своє обурення вірогідними фальсифікаціми під ЦВК вийшло висловити значно менше українців, ніж, наприклад, 2004-го року. Тоді мотив у людей був схожий: протест проти фальшування виборів, -  і на Майдан вийшли сотні тисяч людей.

 

Луценко просить змінити йому вирок заради іміджу України

Захист колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка не вірить, що вирок йому скасує Апеляційний суд Києва, який у вівторок розглядав його справу. Сам екс-міністр закликав суддів змінити вирок не заради нього, а заради іміджу України. Про це йдеться у статті Євгена Солонини на Радіо Свобода
Тим часом дружина Луценка Ірина каже, що в Менській виправній колонії обмежують право її чоловіка на спілкування та навмисне не лікують його.
Апеляційний суд Києва у вівторок вислухав Юрія Луценка, який оскаржує вирок Печерського суду: два роки в’язниці за нібито незаконне стеження за фігурантами отруєння попереднього Президента Віктора Ющенка.
 

Продавати землю не можна до 1 січня 2016 року

З другої спроби ВР продовжила мораторій на продаж сільськогосподарської землі до 2016 року
Верховна Рада України ухвалила закон "Про внесення змін до Земельного кодексу України (щодо обігу земель сільськогосподарського призначення)".
Як передає кореспондент
УНІАН, за дане рішення проголосували 269 народних депутатів із 348 зареєстрованих у сесійній залі.
Даним законом передбачено продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення до 1 січня 2016 року. Законом також передбачено внести зміни до розділу Х «Перехідні положення», згідно з якими до набрання чинності законом про обіг земель сільськогосподарського призначення забороняється внесення права на земельну частку (пай) до статутних капіталів господарських товариств.
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні3073
mod_vvisit_counterВчора6538
mod_vvisit_counterЦього тижня20749
mod_vvisit_counterМинулого тижня26314
mod_vvisit_counterЦього місяця120459
mod_vvisit_counterМинулого місяця167016
mod_vvisit_counterЗа весь час24143141