ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Політика
Воля народу: громадсько-політичний портал




 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2022-му відзначаємо такі знаменні дати:
12 січня - 115 років з дня народження Сергія Корольова, першого головного конструктора ракетно-космічних систем (1907-1966)
17 лютого - 130-річчя з дня народження Йосифа Сліпого, глави УГКЦ (1892-1984)
18 лютого - 70-річчя з дня народження Джеймса Мейса, дослідника Голодомору в Україні (1952-2004)
22 серпня - 30-річчя передачі повноважень від УНР сучасній Україні

30 листопада - 20 років з дня створення Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада" (УНРада)
3 грудня - 300-річчя Григорія Сковороди,  українського філософа (1722-1794)
24 грудня - 85-річчя В'ячеслава Чорновола (1937-1999)









Політика

Опозиція обміняла голоси виборців на посади, які нічого не варті

Опозиції жбурнули те, що залишилося, і вони накинулися на ці посади", - Gazeta.ua
В останній день перед канікулами депутати поділили парламентські комітети. Узгоджували їх майже два тижні. Опозиціонери хотіли поставити своїх голів на комітети, якими після виборів 2007 року керували представники тоді опозиційної Партії регіонів. Це була ініціатива тодішнього прем'єра Юлії Тимошенко. Опозиція вимагала передати їй комітети, що мають контрольні функції. Зокрема  бюджетний, регламентний, з питань соцполітики. Але розподіл комітетів став компромісом між владою та опозицією, вважає політолог 53-річний Олексій Гарань:
 

Протягом року уряд хоче розпродати "своїм" залишки державних компаній

“З молотка” можуть піти енергокомпанії, шахти та неліквідні підприємства. Експерти застерігають від непрозорості процесів. Український уряд має амбітний план приватизації на 2013-й рік. За підприємства, які ще залишилися у державній власності Фонд держмайна має виручити не менше 10,8 мільярдів гривень, знайшовши покупців на енергогенеруючі компанії “Донбасенерго” та “Центренерго”, а також на кілька ще непроданих енергопостачальних компаній. Окрім цього як мінімум чотири ТЕЦ – Дніпродзержинська, Херсонська, Одеська та Харківська -  мають піти з молотка, аби забезпечити поповнення бюджету. Також фонд вже розпочав підготовку до продажу понад десятка вугільних копалень та кількох збагачувальних вугільних фабрик. Інф.: DW.DE
 

Іноді здається, що Україну віддали на відкуп ДАІшникам, податковим інспекторам та іншій нечесті

У Грузії створюється відчуття, що влада і бізнес прагнуть не тільки до збагачення, але й до творення. В Україні жодна влада, здається, навіть не думала про те, щоб відповідати за свої передвиборні слова. Абсолютна більшість їхніх дій направлена на власні інтереси, а інтересами суспільства нехтують. Але Іноді здається, що Україну віддали на відкуп ДАІшникам, податковим інспекторам та іншій нечесті. Причому умови їх роботи як в поганій компанії - щоб не платити нормальну госзарплату чиновників оформили СПД-шниками, щоб вони самі збирали гроші зі своїх співвітчизників. Це реалії, до яких кожен з нас звик і часто навіть не рефлектує, адже інакше звихнутися можна. Про це - у статті в "Українській правді" Антона Онуфрієнка, редактора відділу "Бізнеc" газети "КоммерсантЪ". Фото: kyiv.comments.ua   Детальніше
 

Ми прийняли найпрогресивніший податковий кодекс за останні десятиліття, - Обама

Американський закон про пільги платникам податків прийнятий більшістю обох партій у Палаті представників 1 січня 2013 року. Президент Обама неодноразово називав це переломним моментом для середнього класу. Ось чому він працює з республіканцями і демократами в Конгресі, щоб досягти угоди, яка утримує прибутковий податок низьким для середнього класу і сприяє росту економіки. І, як пообіцяв президент, мільйонери і мільярдери також почнуть робити більше, щоб допомогти погасити дефіцит за рахунок поєднання збільшених постійних ставок податку і зниження податкових пільг.
 

Україна перетворена "донецькими" на подобу колонії суворого режиму

Демократичним шляхом в Україні до влади прийшли "політики', котрі демократію не переносять і на дух. І в українських громадян "донецькі" відбирають не лише права і свободи. Масово відбираються бізнеси і власність, навіть у тих, хто пережив лихі часи 90-х під час правління Леоніда Кучми. Вводяться закони джунглів, за яких для влади Конституція стала не більше, аніж фіктивним атавістичним політичним придатком. Тому виграти вибори у подібних "політиків" – виглядає чистою фантастикою... Нині Україна перетворена "донецькими" на подобу колонії суворого режиму, де українці змушені відбувати свій пожиттєвий термін. А народ потрібен тільки для того, щоб приносити цим пришельцям із минулого матеріальні блага. Про це - у статті Віктора Каспрука на Радіо Свобода.
 

Запрацювала альтернативна Рада у складі 24-х "депутатів"

Опозиція створила в Інтернеті альтернативну Раду і вже почала голосувати
До складу Альтерради входять вже 24 "депутати" - це кандидати, які не пройшли у ВР. Інтернет-проект Альтернативна рада, створення якого наприкінці минулого року анонсували харківські опозиціонери, запрацював. На головній сторінці сайту-парламенту зазначено, що він "створений з метою пошуку шляхів виходу України з політичної та економічної кризи, покликаний оцінювати плоди діяльності влади, включаючи ВР, а також пропонувати конструктивну альтернативу".
 

Бюджет-2013: українці – виживатимуть, силовики – шикуватимуть

Вже цього тижня Україна почала жити за новим кошторисом, красномовну оцінку якому свого часу дав очільник країни, назвавши його бюджетом виживання, що потребуватиме жорсткої економії коштів. Проте ці слова чомусь аж ніяк не в'яжуться із окремими статтями видатків держбюджету, які навпаки з року в рік продовжують впевнено зростати. Це, зокрема, стосується фінансування Генеральної прокуратури, яке в 2013 році зросте на 20,7% – до 3,2 мільярдів гривень. Вже зараз зрозуміло, що частина цих коштів піде на ремонт нових офісів Генпрокуратури, якій під кінець року Уряд передав у власність приміщення заводу "Арсенал" загальною площею 7,6 тисяч квадратних метрів.
 

Україні, аби врятуватися, потрібні ще одні парламентські вибори

Бог, либонь, вибрав за день уродин Степана Бандери 1 січня тому, аби українці з першого дня нового року пам'ятали: національна ідея власної державності для нас – понад усе. Саме тому "Слава Україні" і "Слава Героям!" це для нас, як "Отче наш". Із цим маємо просинатися і засинати…, - пише Олександр Горобець у своєму блозі на Gazeta.ua.
У середині дев'яностих років мені довелося багато годин провести у літерному літаку Л. Кучми, під час його офіційних візитів і робочих поїздок до різних країн світу. Я не раз чув на власні вуха, як він членам офіційних делегацій по-простецьке казав: "Шукайте національну ідею. Україна не може жити без неї…"

 

На тлі занепаду економіки заяви влади про євроінтеграцію - цинічне знущання з українських громадян

Головні українські проблеми і небезпеки 2013 року пов’язані з внутрішнім станом держави, із політичною, економічною, культурною, соціальною та релігійною ситуацією в ній.
Ось недавня інформація Мінфіну, яка стосується стану економіки: За підсумками листопада 2012 року державний та гарантований державою борг України збільшився на 8,448 мільярда гривень і досяг 501,441 мільярда гривень або $62,735 мільярда... Коло наближених людей скорочується й концентрується на "Сім’ї", що характерно для гангстерського періоду накопичення капіталу в Сполучених Штатах... На тлі всього цього жваві виступи речників влади про євроінтеграцію, про запровадження європейських цінностей, про побудову Європи в Україні виглядають не більше, ніж цинічним знущанням з українських громадян. Адже насправді рівень свобод українців за останні роки помітно знизився, а у складних економічних умовах одержить нові імпульси до падіння. Про це - у статті Сергія Грабовського на Радіо Свобода.  Детальніше
 

Київ треба вирвати з пазурів "Сім'ї", розпеченим залізом випалити дух зрадників і лакуз, - Соскін

Владу в Києві потрібно очистити від окупантів, які відстоюють лише власні меркантильні інтереси і не мають намірів працювати на благо київської громади, вважає Олег Соскін, голова Української Національної Консервативної партії, професор Національної академії управління, директор Інституту трансформації суспільства.
"Вся господарська система Києва на очах руйнується. Вулиці не прибираються, відбувається повний колапс комунального господарства. Наприклад, сьогодні, 26 грудня, в центрі міста сотня будинків залишилася без тепла. Щодня трапляються масштабні пожежі чи інші катастрофи. Вчора в Печерському районі горіло відділення міліції, а на Подолі виникла велика пожежа на складах. При цьому влада Києва в особі Попова і Гереги залишається бездіяльною, окупанти лише ділять "бабло".

 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні3544
mod_vvisit_counterВчора3452
mod_vvisit_counterЦього тижня14682
mod_vvisit_counterМинулого тижня26314
mod_vvisit_counterЦього місяця114392
mod_vvisit_counterМинулого місяця167016
mod_vvisit_counterЗа весь час24137074