Чеський сенат визнав злочини, які армія РФ вчиняє в Україні, геноцидом українського народу
Про це повідомляє український дипломат, посол України в Чехії Євген Перебийніс.
"Чеський Сенат щойно визнав злочини, які російська армія вчиняє в Україні, геноцидом Українського народу. У прийнятій постанові також міститься підтримка подальшого надання Чехією Україні зброї та отримання Україною статусу кандидата на членство в ЄС. Дякуємо!" – зазначив дипломат.

Згідно з текстом опублікованої українським послом у Чехії постанови Сенату, чеські депутати рішуче засудили агресію РФ проти України та порушення Росією усіх міжнародних норм, конвенцій та міжнародного права. Те, що агресія досі триває, свідчить про те, що ООН не може зупинити масштабну війну і забезпечити мир та безпеку у світі.

Те, що робить російська армія в Україні, чеський парламент офіційно визнав геноцидом українського народу.

"Сенат парламенту Чеської Республіки засуджує численні воєнні злочини, вчинені Росією в Україні в таких містах як Бородянка, Буча, Ірпінь та Маріуполь, які задокументовані ООН, ОБСЄ та міжнародними організаціями з прав людини і які свідчать про терор проти населення, масові страти або депортацію сотень тисяч осіб, які були вивезені до Росії", – йдеться у постанові.

У Сенаті Чехії констатують: злочини Росії в Україні мають чітке етнічне спрямування: загарбники вбивають людей виключно через те, що вони є українцями.

"Етнічно мотивовані злочини проти людства, такі як масові страти, прояви неповаги до загиблих, катування, зґвалтування, фізичне та психічне насильство або насильницька депортація дітей, які Росія вчиняє систематично та масштабно, є проявами геноциду проти українського народу", – зазначено у рішенні Сенату.

Чеські парламентарі також сформулювали вимоги до Росії. Агресор має вивести свої війська з усієї території України, відновити і поважати суверенітет, незалежність та територіальну цілісність української держави у міжнародно визнаних кордонах, включно з ОРДЛО та Кримом. Також Росія мусить негайно повернутися до виконання норм міжнародного права і не перешкоджати гуманітарним конвоям до українців, що стали жертвами російської агресії, а також забезпечити безпечні шляхи евакуації для громадян України.

Сенат Чехії також запевнив, що підтримуватиме вступ України до ЄС та позови України до Росії у Міжнародному кримінальному суді. Та висловив підтримку подальшої військової допомоги українській армії, припиненню залежності Чехії та всього ЄС від залежності від російських енергоресурсів і посиленню санкцій щодо агресора.

Раніше OBOZREVATEL повідомляв, що Чехія зайняла місце Росії у Раді ООН з прав людини та пообіцяла ремонтувати українські танки та БТР, пошкоджені у боях.

Інф.: obozrevatel.com

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити