Рада ЄС офіційно затвердила надання Україні макрофінансової допомоги у розмірі 5 млрд євро
Кошти покликані підтримати стійкість української економіки та допомогти з підготовкою до опалювального сезону.
Також на ці гроші можна буде виплачувати зарплати бюджетникам та забезпечувати соціальні пільги.
Про це свідчать дані на сайті Ради ЄС. Ці кошти є другим траншем пакета на загальну суму 9 млрд євро, обіцяного ЄС у травні.

"Європейський Союз підтримує Україну. Ми виконуємо свої обіцянки і допомагаємо українській державі та її ключовій інфраструктурі функціонувати, незважаючи на агресивну війну Росії. На наступних зустрічах Ecofin я домагатимуся якнайшвидшого узгодження надання решти 3 млрд євро, для чого ми також повинні домовитися про поділ суми на кредити та гранти", – заявив Збинек Станюра, міністр фінансів Чехії, яка головує в ЄС.

Кошти будуть надані у вигляді довгострокових кредитів на пільгових умовах, які виплачуватимуть невеликі частини. Відсотки цього пільгового кредиту покриє сам Євросоюз.

Перший транш із цього пакету становив 1 млрд євро, Україна отримала його в серпні. Надання 3 млрд євро, що залишилися, ще обговорюється.

За даними Bloomberg, тяганина з наданням допомоги пов'язана зі суперечками всередині Євросоюзу, зазначає агентство. Наприклад, влада Німеччини наполягає на тому, щоб кошти виділялися у вигляді безповоротних грантів, а сама Єврокомісія виступає за кредитування на пільгових умовах.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше Україна отримала 1,5 млрд доларів безповоротної допомоги від США. Це останній транш із гранту обсягом 4,5 млрд доларів від США із Цільового фонду Світового банку.

Ксенія Капустинська
Інф.: obozrevatel.com
Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити