Володимир Пилипчук, академік Академії економічних наук України: Дефіцит бюджету – ситуація ШТУЧНА і створена в результаті НЕБЕЗКОРИСНОЇ діяльності (бездіяльності) Уряду!
Мовчати більше не можна – країна в небезпеці!!!
Особисто я ЗА те, щоб Яценюк більше не шарпався і, все-таки, пішов у відставку.
Аргументи:
- За свого прем’єрства це вже, все-таки, не перший випадок, коли він поривається піти з Уряду...

- Заява про відставку в такий складний період – це елемент зради. А зі зрадниками ні економіку не розвинеш, ні ворога не переможеш...

- Стосовно "відсутності коштів" у бюджеті для ведення господарства і продовження АТО – це або абсолютна брехня (і я стою саме на цій думці), або Яценюк не тямить в макроекономіці (у що я не вірю).

АРГУМЕНТИ:

А) ВВП країни за перше півріччя впав (якщо вірити статистиці) лишень на 3%, тобто і дохідна частина бюджету теж недоотримала приблизно 3%, або 11,18 млрд. гривень.

Б) Додаткових витрат бюджету, необхідних на проведення АТО,  в 2014 році потрібно 9,5 млрд. грн.

Тобто, дефіцит бюджету України, в порівнянні з планом, збільшиться на А+Б = 20.68 млрд. грн., всього-то на 20,68 млрд. гривень або менше, ніж на 5%. (Довідково: витратна частина бюджету на 2014 р. передбачена в розмірі 436.762 млрд. гривень).

Звідки ж узяти кошти  на перекриття згаданого розриву, якби Прем’єр був справжнім?

1. Тіньовий сектор економіки України складає більше 700 мільярдів гривень. Тобто, якщо тіньовий сектор економіки обкласти податком у мінімальні 5% від його оборотів, то в бюджет додатково надійде 35 млрд. грн.  Довідково: легальний сектор економіки сплачує до бюджету більше 30% від розміру легального ВВП. Питання є? Питань немає! Яценюк не бажає витягувати на світло тіньові обороти. Чому – в мене відповіді немає, хоча вона напрошується сама собою – можливо має від них свій %?

2. У березні Яценюк заявив, що Уряд Азарова разом з олігархами в 2013 році відмили більше 300 млрд. грн бюджетних коштів (хоча особисто я мало вірю, що це були лишень бюджетні кошти). Але бюджет 2013 року не лопнув, а витримав. Знаючи це, Яценюк мав би припинити відмивання коштів, і 300 млрд. грн. додатково були б у розпорядженні  держави.

3. Через офшори з України щорічно виводиться в межах 10 млрд. доларів (117 млрд. гривень). Здавалося, що може бути простіше – припини відтік коштів з України (як це зробити - мною пропонувалося у статті: «Для девальвації гривні немає ні економічних, ні юридичних підстав»).  Результат? Ні в зуб ногою не зроблено в цьому напрямку.  Доляри й надалі виводяться в офшори.

4. А чому не мобілізовані до бюждету кошти, арештовані на рахунках Януковича та його команди? Чому команда Януковича досі викачує з України кошти через свої підприємства? Чому ці підприємства не конфісковані і не продані, а виручені від їх продажу кошти не залучені до бюджету? Можливо, тому, що вигідніше приватизувати державні підприємства за безцінь, і тому, шо це буде перепоною на шляху нової хвилі масової приватизації державних підприємств і їх продажу за безцінь потрібним людям?

А замість цього Яценюк хоче обкласти простих громадян податком на війну, яких за часів його прем'єрства вже обдерли кілька разів, зокрема шляхом підвищення комунальних тарифів (на тепло, газ, воду), введення податку на житло, а також зменшенням пенсій і зарплат. А до цього варто додати інфляцю, яка з'їдає і без того мізерні доходи пересічного українця...

- А як Вам подобається, що вартість газотранспортної системи України (реальною відновною вартістю в 300 млрд. дол) визначили всього в 25 млрд. доларів?  Для того, щоб  продати її частину за заниженою ціною, чи внести як долю в структури, створювані з іншими державами? Заявляю відверто і однозначно - Зрада і Хабарництво, пане Яценюк!

- (Я цього не рекомендую, але...) Врешті, якщо уряд буде настільки злочинно бездіяльним, що не здатним буде реалізувати приведені мною вище пропозиції, то можна зробити й емісію у 20 млрд. гривень, це погано, але вирішить проблему фінансування Армії.  А заявляти, що в наступному місяці не буде чим платити  зарплату - це не лише брехня,  але й розповсюдження паніки в державі... Що роблять з панікерами у військовий час?... - Розстрілюють.

Чому частина депутатів намагається просити Яценюка змилостивитися і залишатися прем'єром - не розумію. Мабуть, не дарма свекор олігарха Пінчука (Кучма) назвав Яценюка ліпшим прем'єром. Напевно,  Кучма добре знає, як робити бізнес на незаконно приватизованій власності. А такий як Яценюк в епоху тотальної приватизації, що ним планується, Пінчуку та іншим олігархам ой-як знадобиться...

Володимир Пилипчук,
для "Волі народу"

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити