Президент Франції Емманюель Макрон у інтерв'ю ВВС зазначив, що "обов’язком" Франції та всіх країн є підтримка України в її обороні проти Росії.
Він також заявив, що "наступний місяць буде критичним" у війні, оскільки Україна намагається повернути втрачені землі під час контрнаступальних операцій.
Якщо ж Росії дозволять виграти війну, "з’явиться нова імперська влада" в Європі, яка може загрожувати іншим колишнім радянським державам, таким як Грузія та Казахстан, а також усьому континенту, вважає президент Франції.
"Тому що, безумовно, це імперіалізм і колоніалізм, що Росія робить [в Україні]", – сказав він.
Макрон додав, що для України "ще не час" сідати за стіл переговорів, і підкреслив, що рішення щодо цього питання, має ухвалювати Київ.
Але додав: може настати час "провести чесні та хороші переговори, повернутися за стіл і знайти рішення з Росією".
У листопаді головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний виступив з програмною статтею, в якій заявив, що наступ України, на який цього літа покладали великі надії, фактично "зайшов у глухий кут".
"Так само як і в Першій світовій війні, ми досягли рівня технологій, який ставить нас у глухий кут… Глибокого і красивого прориву, швидше за все, не буде", - підсумував він.
Водночас президент Володимир Зеленський публічно не погодився з такою оцінкою головнокомандувача.
"Наші військові придумують різні плани, різні операції, щоб швидше просуватися вперед і завдавати несподіваних ударів по РФ, - заявив Зеленський. – Я не думаю, що це глухий кут".

Інф.: BBC NEWS Україна

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити