Понад 3 тисячі цивільних жителів Маріуполя російські окупанти утримують у "фільтраційній в'язниці" – колишній виправній колонії №52 у селищі Оленівка Донецької області.
Про це повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.
"Серед заручників - близько 30 волонтерів, які намагалися завезти до Маріуполя гуманітарну допомогу та врятувати жителів. Перед відправленням до колонії окупанти піддають затриманих громадян багатогодинним допитам і тортурам із застосуванням електричного струму. Строк "фільтрації", тобто перебування у колонії - 30 діб. Для "особливо неблагонадійних" - активістів, колишніх військових, правоохоронців - він продовжується ще на місяць", - зазначила вона.

Омбудсмен наголосила, що захоплення та катування заручників є актом тероризму відповідно до Конвенції Ради Європи про попередження тероризму та воєнним злочином відповідно до статті 8 Римського статуту міжнародного кримінального суду.

"Звертаюся до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення рф в Україну врахувати ці факти воєнних злочинів і порушень прав людини рф в Україні. Я закликаю міжнародну спільноту визнати рф державою, що підтримує та здійснює тероризм!", - закликала вона.

Інф.: day.kyiv.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити