ПАРЄ розібралася з визначенням терміна "політичний в'язень" і просить країни Ради Європи надалі враховувати це визначення в юридичних розглядах.
Термін "політичний в'язень" був розроблений у Раді Європи незалежними експертами Генерального секретаря, наголошується в доповіді німецького парламентарія Крістофа Штрессера, яка надійшла в розпорядження РИА Новости 
Автор доповіді зазначає, що "загальні критерії, запропоновані незалежними експертами, були схвалені всіма зацікавленими сторонами, включаючи Комітет міністрів та Парламентську асамблею Ради Європи".

"Політичним в'язням потрібно вважати особу, позбавлену особистої свободи, якщо позбавлення волі було застосоване з порушенням одного з основних прав, гарантованих Європейською конвенцією з прав людини (ЄКПЛ) та протоколами до неї, зокрема, свободи думки, совісті і релігії, свободи вираження думки та інформації, а також свободи зібрань та об'єднань", - вказується в доповіді.
Політв'язнем також є особа, позбавлена ​​особистої свободи в умовах, коли "позбавлення волі було застосоване за явно політичних причин без зв'язку з будь-яким правопорушеннями". Ув'язненимb такого роду також називаються особи, "тривалість ув'язнення яких і умови ув'язнення є явно невідповідними по відношенню до правопорушення, в якому особу було визнано винною або підозрюється".

Крім того, політичним в'язнем вважається особа, яка була позбавлена ​​свободи "на дискримінаційній у порівнянні з іншими особами основі".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "У країні мають припинитися політичні та економічні репресії"
ПАРЄ наполягає, що "особи, позбавлені особистої свободи за терористичні злочини, не вважаються політичними в'язнями, якщо судовий розгляд і винесення вироку за такі злочини  були проведені у відповідності з національним законодавством і Європейською конвенцією про права людини".

Асамблея пропонує компетентним органам усіх держав Ради Європи "повторно розглянути всі справи, де, можливо, йдеться про політичних ув'язнених, із застосуванням перерахованих вище критеріїв і, в залежності від результатів, або звільнити таких ув'язнених, або провести повторний судовий розгляд".   

Інф. Gazeta.ua          Фото: РИА Новости, Юрій Абрамочкін
ФФФ
                          

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити