Парламентська асамблея Ради Європи визнала геноцидом депортацію та насильницьке переміщення українських дітей на територію росії.
За ухвалення резолюції проголосували 87 депутатів із 89 присутніх. У документі зазначено, що згідно з нормами міжнародного права примусова депортація є ознакою геноциду.
Тому всі випадки депортації українських дітей і дорослих повинні бути розслідувані, а всі причетні, у тому числі президент рф володимир путін, повинні понести відповідальність.
«І це одне з головних рішень ПАРЄ у цій резолюції. Не всі члени ПАРЄ є країнами, які ратифікували Римський статут. І саме ухвалення цієї резолюції розширює коло країн, де путін офіційно вважається підозрюваним у військових злочинах», – пояснив Гончаренко.
Крім того, сьогодні ПАРЄ визнала самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка причетним до примусового переміщення дітей та дорослих із окупованих територій України.
«Що автоматично робить Лукашенка винним у геноциді, який веде росія в Україні», – написав нардеп.
Нагадаємо, у березні Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав міжнародний ордер на арешт володимира путіна, а також уповноваженого з прав дитини Марії Львової-Бєлової.
Раніше повідомлялося, що ЄС готує програму повернення вкрадених росією українських дітей.

Інф.: Слово і діло

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити