Бондаренко сказав, що потрібно для спільного списку опозиції
У фракції БЮТ-"Батьківщина" позитивно сприйняли заклик лідера партії "За Україну!" В'ячеслава Кириленка іти на парламентські вибори спільним списком.
"Заклик - нормальний. Головне, щоб знайшли у собі сили домовитися", - зазначив нардеп від БЮТ Володимир БОНДАРЕНКО.
За його словами, амбіції деяких людей, які накручують собі рейтинги, можуть призвести до того, що було раніше в історії українських виборів.

"Почнуть доводити один одному, хто важливіший, хто кращий, хто переможе. Треба обрати критерії, які б об'єктивно зважили пропорції різних політичних сил. Віктор Ющенко, коли втягнув у блок кілька політичних сил, зробив правильне рішення в умовах боротьби з монолітним противником. Якщо цього не станеться цього разу, то перспектива дуже погана для всіх опозиціонерів", - вважає він.

На переконання "бютівця", найкращою була б можливість створення блоків, але її немає.

"Повинен бути попередній розподіл мажоритарних округів, треба скористатися партійними можливостями кожного. Однак, якщо партія явно не витягує 3%, то подарує ці голоси тому, хто отримає більше. Іти на мажоритарку, провести одного-двох депутатів і піти зі списком, набрати 1.5% і подарувати комусь. Це дуже важкі рішення, але працюємо над ними", - зауважив Бондаренко.

Також нардеп не підтримав пропозицію Арсенія Яценюка бойкотувати вибори.

"При сьогоднішньому законодавстві це неможливо. Фактичний бойкот влада влаштувала (на місцевих виборах - ред.) в декількох областях, де клонувала "Батьківщину". У нас таких можливостей немає. Бойкотувати - означає дати можливість без боротьби обратись тим, хто піде на вибори", - наголосив він.

Бондаренко нагадав, що зараз немає порогу явки на виборах: "Зараз хоч троє людей прийде, вибори все одно відбудуться. У законі написано, що "громадяни України, які не взяли участь у виборах, підтримують вибір інших".

Нагадаємо, В'ячеслав Кириленко сказав, що "подолати беззаконня та фальсифікацію стане можливим тільки після швидкого об'єднання усіх демократичних партій в єдиний опозиційний кулак для участі спільним списком у наступних парламентських виборах".

Назарій ВАКУЛА  gazeta.ua    

Коментарі