Президент Зеленський виступив у Раді з щорічним посланням.
Україна стала одним з глобальних лідерів та об'єднала Євросоюз і світ: «Ніхто на Заході вже не боїться і ніколи не буде боятися Росії. Тепер Європа захищає себе».
 
Відзначив роботу дипломатичного корпусу: від 24 лютого лише в президента було 850 міжнародних заходів.

 Подякував партнерам за допомогу, зокрема зі зброєю: «Ми даємо кожному нашому партнеру унікальне і дуже важливе відчуття та історичну можливість — бути переможцем разом з Україною».
Подякував військовим: «Сьогодні українські воїни доводять, що велич — не від розмірів держави, не від запасу ракет і не від здатності когось до чогось примушувати. Велич — від сили духу тих, хто захищає свій дім, захищає волю для свого народу».

Згадав переламні моменти у війні: звільнення Київщини, Харківщини, Зміїного, знищення крейсера «Москва» та вибухи на Кримському мосту: «У Чорному морі дещо поменшало флагманів, а один сумнозвісний міст все частіше працює на виїзд, а не на в'їзд. Якщо працює».

Повідомив, що за час після 24-го лютого з російського полону звільнили 1456 людей та мають звільнити всіх інших. Також за цей час вдалось деокупувати понад 1800 міст та сіл.

Про плани: створити трибунал для РФ; розбудувати зелену енергетику та стійку децентралізовану енергосистему; завершити цифровізацію всіх державних послуг; стати лідером глобальних зусиль з продовольчої безпеки; розвивати власне виробництво зброї.

Відбудова України після війни стане найбільшим економічним проектом цього часу в Європі. Треба буде працювати над тим, щоб українські біженці захотіли повернутись додому.

Закликав українців єднатися та побажав перемоги в прийдешньому році: «Україна йде до перемоги, про яку мріяли покоління наших людей. Зараз мріють наші діти. Мріяли наші батьки, дідусі. Всі покоління від часів Богдана до Національно-визвольних змагань 20-го століття. Те, чого не досягли раніше, — буде у нас».

Інф.: СУСПІЛЬНЕ НОВИНИ

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити