Громадсько-політичний портал «Воля народу» проводить постійний аналіз діяльності опозиційних сил та інформує суспільство про їхню стратегію, тактику і філософію перемоги у майбутніх виборах до Верховної Ради України. З цього приводу пропонуємо  бачення  лідера партії «Удар» Віталія Кличка, викладене в його ексклюзивному інтерв’ю «Волі народу». До вашої уваги – відповідь на друге запитання: 
2. Чи можливо, на Вашу думку, вже до цих парламентських виборів запровадити систему праймеріз? Яким чином і в якому форматі це можна здійснити?
-
Про необхідність проводити праймеріз ми заявили відразу після прийняття нового закону про вибори, який повернув в Україну мажоритарку. Ми, до речі, критикували відразу цей закон і вважаємо помилкою голосування за нього частини опозиції. Ми стоїмо на позиції, що склад майбутнього парламенту повинні визначати не партійні вожді від влади і опозиції у кабінетах , часто виходячи з міркувань вірності і потрібності, а не професійності кандидатів. Ми за те, що визначати найдостойніших має виключно український народ. Ми з самого початку говорили, що виступаємо проти розподілу квот тим чи іншим політичним структурам на право висувати своїх кандидатів-мажоритарників у тій чи іншій кількості мажоритарних виборчих округів. Щодо механізму проведення праймеріз – вважаємо, що це має бути дослідження рівня підтримки громадянами того чи іншого кандидата, і вже на основі цього дослідження опозиція мала б висувати єдиного кандидата у мажоритарних округах. Результати таких опитувань мають бути оприлюднені не менше як за півтора місяці до проведення виборчої кампанії, і не менше, ніж за місяць до проведення виборів всі інші кандидати, які представляють опозиційні сили, мають підтримати єдиного кандидата від опозиції і зняти свої кандидатури на його користь.
Ми звернулися до представників усіх опозиційних сил із закликом підтримати принцип праймеріз, але чіткої відповіді не отримали. Скажу навіть більше – здається, що цю ідею просто проігнорували, і це яскраво доводить приклад виборів міського голови Обухова. Ще за кілька тижнів до голосування «УДАР» запропонував колегам по опозиції визначити і підтримати єдиного кандидата, який мав би шанси отримати перемогу. Соціологія давала найбільший рівень підтримки кандидату від нашої партії, і ми про це говорили. Але нас не почули. Таким чином навмисне чи ненавмисне опозиція «розмила» голоси виборців. В результаті – наш кандидат був другим, кандидатка від БЮТ посіла третє місце. А у виграші залишилася тільки влада з її адміністративним і фінансовим ресурсом. Ми зробили для себе висновки з цієї історії і сподіваємося, що й колеги також зроблять висновки. Моя особиста думка, й думка команди «УДАРу» про те, що праймеріз потрібні, не змінилася.

Відповідь на перше запитання


Відповідь на наступне запитання - завтра


 

Коментарі