Уряд Канади розглядає можливість відправлення на територію України обмеженого контингенту своїх військових.
Про це заявив міністр оборони країни Білл Блер, його цитує Toronto Star.
За його словами, йдеться про підрозділи інструкторів, які можуть навчати українських військових далеко від лінії фронту.
«Я не хочу розміщувати особовий склад канадських збройних сил поблизу театру бойових дій, що може створити враження, що ми беремо на себе якийсь компонент бойової ролі», – наголосив він.
Блер додав, що питання відправки військових до України дійсно обговорювалося на переговорах західних лідерів у Парижі, але Канада, як і багато інших країн, розкритикувала цю ідею. Міністр повідомив, що подібна операція «потенційно розглядатиметься як бойова», і через це союзники не змогли досягти широкого консенсусу.
Водночас, видання Toronto Star нагадало, що угода про безпеку між Канадою та Україною, підписана минулого тижня, передбачає, що Канада може проводити навчальну діяльність на території України, але лише «коли дозволять умови».
Нагадаємо, 25 лютого прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявив, що деякі країни НАТО та ЄС обговорюють можливість надсилання своїх військових до України на основі двосторонніх договорів у сфері безпеки. Після переговорів президент Франції Еммануель Макрон підтвердив, що відправлення сухопутних військ західних країн в Україну справді обговорювалося.
Згодом генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Альянс не має планів відправляти свої війська в Україну.

Інф.: Слово і діло

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити