За словами Медведчука, питаннями трубопроводу він займався на прохання експрезидента Порошенка
Затриманий Службою безпеки України Віктор Медведчук надав свідчення проти народного депутата Петра Порошенко у справі про виведення з державної власності частини магістрального нафтопродуктопроводу "Самара – Західний напрямок" для подальшого прокачування через нього дизельного палива.
Відповідний допит і докази оприлюднив прес-центр СБУ, передає "Слово і діло".

Як стверджує Медведчук, Порошенко не лише звернувся до нього з проханням надати контакти з керівництвом росії, а й забезпечив ухвалення необхідних рішень в усіх українських інстанціях.

"Щоб цей трубопровід став приватною власністю, а по факту – власністю самого Порошенка, необхідно було виконати низку дій… Суди, прокуратура, Антимонопольний комітет, Фонд держмайна – всі вони приймали рішення, звісно, необхідні для особистих інтересів президента Порошенка", – сказав він.

За словами Медведчука, питаннями трубопроводу він займався на прохання експрезидента Порошенка. Нібито за рік роботи трубопровід заробив для його власників вдвічі більше коштів, ніж було вкладено в його викуп – до 42 млн доларів. Водночас з травня 2019 року, тобто після припинення повноважень Порошенка, прокачка дизелю через магістраль припинилася.

Крім того, Медведчук розповів деталі налагодження у 2014-2015 роках механізму закупівлі вугілля для потреб енергетики України на тимчасово окупованих територіях так званих «л/днр», практично – у ватажків бойовиків.

"У цьому була задіяна фактично вся верхівка державного апарату, починаючи з Президента і закінчуючи міністрами, правоохоронцями і тими, хто безпосередньо реалізовував цю схему", – пояснив затриманий.

Він назвав конкретні прізвища високопосадовців, причетних до завдання шкоди інтересам нашої держави, – колишні урядовці, екскерівництво Нацбанку, народні депутати і представники правоохоронних структур.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили експертці про підозру у зловживанні повноваженнями та у введенні в оману суду. За версією НАБУ, підозрювана склала завідомо недостовірний висновок, який став підставою для винесення рішення Господарського суду Рівненської області, який у серпні 2017 року відмовив у визнанні права власності на частину нафтопродуктопроводів «Самара – Західний напрямок» за державою. На думку детективів, експертка винесла цей висновок в інтересах ТОВ «Прикарпатзахідтранс», яке отримало у власність частину магістрального нафтопродуктопроводу «Самара – Західний напрямок». Слідство у цій справі завершили.

Раніше ВАКС заарештував частину нафтопродуктопроводу «Самара-Західний напрямок» і передав його в управління Національного агентства з розшуку та менеджменту активів. Пізніше апеляційна палата ВАКС залишила це рішення без змін.

Реакція від Порошенка на покази Медведчука
Адвокат Петра Порошенка Ігор Головань заявив, що  нардепа від "Опозиційної платформи – За життя" Віктора Медведчука про Порошенка, оприлюднені сьогодні Службою безпеки України, не відповідають дійсності.
Відео 24 каналу:

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити