Причиною мітингів став проєкт поправок до Конституції, які пропонують ліквідувати суверенний статус Каракалпакстану
В Узбекистані почалися масові протести після публікації нового проєкту Конституції, у якому виключають суверенний статус автономної республіки Каракалпакстан та її право на вихід зі складу країни.
Після них президент відмовився від таких планів.
Про це повідомляє DW.

На знак протесту 1 липня на вулиці вийшли тисячі людей, деякі демонстранти намагалися штурмувати будівлі місцевих органів влади в столиці Каракалпакстану Нукусі.

Мітинги почались у кількох містах республіці Каракалпакстан: Нукус, Чимбаї, Муйнаку. Там відключили Інтернет, а мобільний зв'язок працює з перебоями.

Причиною мітингів став проєкт поправок до Конституції, які пропонують ліквідувати суверенний статус Каракалпакстану та його право на вихід зі складу країни шляхом референдуму.
Верхня та нижня палати парламенту Узбекистану підтримали рішення президента Шавката Мірзієєва про введення надзвичайного стану в автономній республіці Каракалпакстан, що на північному заході країни. Про це повідомила пресслужба Законодавчої (нижньої) палати Олій Мажліса.
За даними пресслужби МВС Узбекистану, "з метою недопущення порушення громадського порядку та припинення скоєння громадянами різних правопорушень були задіяні сили та засоби правоохоронних органів".

Тим часом, у мережі публікують моторошні відео, на яких видно, що вулиці залиті кров’ю протестувальників.

2 липня парламент, уряд та МВС Каракалпакстану оприлюднили спільну заяву. У ньому повідомлялося, що правоохоронці затримали групу організаторів заворушень, яких звинувачують у спробі захопити органи влади регіону.

3 липня силовики почали жорстко затримувати протестувальників.

В мережі з'явились відео, як правоохоронці застосовують силу до мітингарів. Вони жорстко заламують їх. При цьому на записі є як чоловіки, так і жінки.

Інф.: 5.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити