Державний секретар США Ентоні Блінкен та міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба обговорили ситуацію на полі бою в Україні та американську підтримку. Телефонна розмова відбулась у четвер, 16 березня, повідомляє Державним департамент США.
Міністр закордонних справ України повідомив у Twitter, що з Блінкеном говорили про "Формулу миру" та боєприпаси для України.
“Я обговорив з Держсекретарем Блінкеном Формулу миру в Україні та шляхи прискорення доставки артилерійських боєприпасів. Ми цілодобово працюємо зі США та іншими партнерами, щоб Україна мала всі боєприпаси, необхідні для оборони та контрнаступальних операцій”, - повідомив про телефонну розмову головний дипломат України Дмитро Кулеба.
Пізніше цього ж дня Дмитро Кулеба повідомив у Twitter, що "Формулу миру" обговорив із колегами з Китаю.

“Під час моєї сьогоднішньої розмови з членом Державної ради Китаю та міністром закордонних справ Цінь Ґаном ми обговорили значення принципу територіальної цілісності. Я підкреслив важливість Формули миру президента Зеленського для припинення агресії та відновлення справедливого миру в Україні”, - написав Дмитро Кулеба.
Днем раніше, 15 березня, відбулось 10-те засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн”, де серед іншого обговорювали забезпечення України системами ППО та постачання боєприпасів.
Президент України Володимир Зеленський представив десятикрокову формулу миру на саміті G20 цього року. Вона, серед іншого, включає відновлення територіальної цілісності України, виведення російських військ, звільнення всіх полонених, трибунал над винними в агресії та безпекові гарантії для України.

Інф.: Голос Америки

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити