altОлександра КУЖЕЛЬ, екс-голова Держкомпідприємництва, для УП

Щурячі Аджиліті

Аджиліті - це біг з подоланням перешкод різного ступеня складності. Щура запускають у лабіринт, де за певний час він повинен подолати смугу перешкод.
Незважаючи на те, що стандарти щурячих змагань ще не визначені остаточно, їх основні цілі та завдання очевидні. Щурячі перегони - захоплююче видовище, здатне до того ж принести чималу вигоду власникам тварин, адже аджиліті - це тоталізатор, де нерідко робляться досить високі ставки.
В основі аджиліті лежать не стільки пристрасті господарів, скільки можливості і схильності самих тварин - все те, що може принести їм задоволення і зробити їхнє життя щасливим.

Уважно вчитайтеся у вищенаведені рядки, запозичені з сайту про щурячі перегони. Особисто в мене цей опис викликає стійку аналогію з 2011 роком. Роком, який передував фінальному забігу в жовтні 2012-го. З однією поправкою - стандарти змагань уже визначені 17 листопада.

Перший етап аджиліті відіграний. Гендлярі підраховують вигоду і підводять проміжні підсумки. Про це вже написано досить багато ...

Давайте зараз про інше - про рушійну силу щурячих перегонів - можливості та схильності учасників, про те, що може принести їм задоволення і зробити їх життя щасливим.

Озираючись на рік минулий, можна твердо сказати, що єдиною можливістю і схильністю учасників аджиліті по-українськи була зрада. Не знаю, чи доставляло воно задоволення учасникам забігу і чи зробило зрадників щасливішими, але те, що їх зрада вдарила по кожному з нас - це непорушна сумна істина.

У психології є термін "стан нижче неіснування". Він означає зраду людиною своєї мети, зречення від стану "існую", в якому ця мета була, до стану "не існую".

Так ось у цьому "нижче неіснування" вже багато років живуть і навіть імітують подобу діяльності на благо народу і весь український політикум, і Верховна Рада.

Згадайте, як часто нам повторюють, що політика - це мистецтво компромісу. І цим виправдовують політичну і приватну зраду.

При цьому замовчують, що для депутата компроміс можливий, коли він спрямований на виконання передвиборних обіцянок, на поліпшення життя людей. Компроміс - це домовленість на благо виборців, а не підкилимова змова у прагненні зберегти і примножити бабло для себе і зграї гендлярів.

А тепер подумайте - кому з нас "поліпшила життя" зрада депутатів опозиції, що переметнулися у більшість відразу ж після президентських виборів?

Кому в Україні стало краще після повзучого конституційного перевороту, який дозволив узурпувати владу - Сім'ї і колу наближених і віддав на повне розграбування банді мародерів нашу країну?

Після прийняття Пенсійної реформи, Податкового кодексу? Або чорнобильці і афганці тепер заживуть заможніше після прийняття норми про регулювання Кабміном у ручному режимі соцвиплат?

Всім цим "покращенням" ми зобов'язані зрадникам-депутатам і кандидатам, які привласнили собі право торгувати нашою довірою, обмінювати наші голоси на особисті блага і сите життя.

До речі, на сайті про щурячі перегонах стверджується, що, незважаючи на те, що щур від щура різниться, у них немає порід. Замість цього у щурів існують різновиди. Один різновид - тушок, ми вже пошанували увагою.

Тепер черга іншого різновиду учасників щурячих перегонів - безпородних зрадників особистих друзів у політиці.

Є імперативи і категорії, на яких у цивілізованих країнах закінчуються дискусії і номіналізаціі. І зрада належить саме до цих імперативів.

Зрада - це не тільки коли в парламенті депутат зраджує своїх виборців заради свічкового заводика або шматочка землі. Зрада - це ще коли старих викидає на мороз лікар швидкої допомоги і залишає їх помирати.

Коли на головній ялинці країни за 200 гривень дітям роздають гуманітарну допомогу, відібрану у сиріт з притулків. Коли діти вбивають безпорадних батьків, щоб відібрати у них гроші, відкладені на похорон.

Або коли залишають помирати на порогах хоспісів тих, хто дав життя або тих, кому дав життя.

Коли суддя на машині розмазує по стіні матір трьох дітей, і ця суддя після цього продовжує спокійно вершити правосуддя.

Коли людина, яку ти вважав близьким і рідним і який називав тебе "мамою" в газетних інтерв'ю, в день апеляційного суду, що відправив тебе до в'язниці на 7 років, проводить з'їзд своєї нової партії ...

Все це - зрада. Найгірший людський вчинок з тих часів, як з'явилося життя на землі.

На презирстві до зрадника, на запереченні цієї вищої форми імморалізу, побудована вся людська цивілізація - від давньоримського "Рим зрадникам не платить" до "Друзів окреслюйте коло”.

Не розкривайте всім обійми. Часом розмах широких рук вельми зручний для розп'яття Георгія Фрумкера.

Кожен з нас у своєму житті хоч раз стикається зі зрадою. І кожен знає, наскільки це боляче.

І я впевнена, що якщо сильна людина і плаче, то це відбувається в той момент, коли його зраджує друг.

Ні тоді, коли ворог підкидає витончені приниження, ні тоді, коли тягнуть з рядном на голові по спустілому лікарняному коридору або знімають кінокамерою, як рідкісного звіра на потіху жадібним до видовищ людям, і навіть не тоді, коли кидають на підлогу автозаку. А тоді, коли людина, зобов'язана тобі практично всім - і благополуччям, і положенням, і безбідним життям - несподівано завдає удар у спину.

Коли найкраща подруга Наталя Королевська проводить з'їзд УСДП у день розгляду апеляції Юлії Тимошенко. Коли за сценарієм Банкової поспішає застовпити місце лідера, пущеного по етапу владою вертухаїв.

Коли подруга, якя клялися в любові і вірності, виявляється звичайною авантюристкою, що заплуталася у фінансово-кримінальних махінаціях і зам'ятий квиточок у владу, затиснутий в липкій долоньці, розплачується дружбою і довірою.

І хоча зрада завжди несподівана, перебуваючи поза колом подій, що відбулися, її можна передбачити.

У 2009 році після одного випадку мені стало зрозуміло, чому підприємці, за яких Королевська ратує, їй не довіряють. І чому її ненавидять у Луганську.

У відповідь на мою пропозицію створити у важкий для українського бізнесу час раду підприємців при Верховній Раді, Наталя нахилилася до мене і прошипіла: "Спробуєш створити - знищу".

Кажуть, що сьогодні Королівська розповідає всім, що у неї не було іншого виходу. Що зрадити Тимошенко її змусили погрозами "посадити" батьків і "закрити" чоловіка.

Важко судити, чи є це правдою чи - чергова плітка, на яку так багатий український політикум, що живе у "стані нижче неіснування".

Знаю, що правда лише в тому, що зрадою можна вирішити тільки тактичну задачу, і що стратегічний програш зрадника неминучий.

Занадто короткий повідець, на якому тримають зрадників гендлярі з Банкової, і дуже далекий фінал щурячих аджиліті.

У зраді найстрашніше те, що воно вбиває віру. Може, тому наше суспільство сьогодні апатичне і нікому не вірить - занадто часто нас зраджували. І в 2005, після Майдану, і в 2007, і в 2010, і в 2011.

Зрада завжди всередині людини, тому будемо вірні насамперед собі - своїм цілям, мріям і думкам. А за вірністю собі піде і вірність іншим людям, і країні.

Щурячі аджиліті завершаться, коло розімкнеться і країна влади вертухаїв, випаліїв і зрадників піде в минуле.
 

Коментарі