Законопроєкт, який містить допомогу Україні, спікер палати представників Майк Джонсон винесе на голосування у суботу, 20 квітня.
Президент США Джо Байден пообіцяв негайно його підписати
Про це пише CNN.
Зазначається, що Джонсон зіткнувся зі значним тиском "з боку прихильників жорсткої лінії".
Спікер палати представників заявив, що дотримується свого плану винести низку законопроектів про іноземну допомогу, включно з фінансуванням для України, після зіткнення зі значним тиском .
"У зверненні до членів Джонсон сказав, що вони голосуватимуть цієї суботи ввечері”, - пише CNN.
Також палата представників опублікувала текст проєкту закону, який передбачає надання допомоги України розміром майже $61 млрд.
Відповідно до законопроєкта, після набрання ним чинності президент США Джо Байден у найкоротший термін має передати Україні ракети ATACMS.
Проте якщо очільник Білого дому вирішить, що надання ракетних комплексів великої дальності загрожуватиме національній безпеці та інтересам його країни - він може утримати це рішення.
Запропоновано виділити Україні $13,8 млрд із $60,84 млрд на закупівлю новітніх систем озброєнь, оборонних товарів, а також оборонних послуг.
Водночас законопроєкт передбачає: не пізніше 60 днів із моменту набрання чинності закону Байден повинен підписати угоду з українським урядом про повернення наданих коштів.
Президент США Джо Байден пообіцяв підтримати запропоновані Джонсоном законопроєкти про допомогу Україна та Ізраїлю.
"Я рішуче підтримую цей пакет… Україна стикається з продовженням бомбардувань з боку Росії, які різко посилилися за останній місяць. Палата представників має прийняти пакет цього тижня, і сенат повинен негайно схвалити його слідом. Я негайно підпишу цей закон, щоб надіслати світові повідомлення: ми підтримуємо наших друзів і не дозволимо Ірану чи Росії досягти успіху", - йдеться у повідомленні Білого дому.
    13 квітня стало відомо, що конгресвумен Марджорі Тейлор Грін заявила, що спікер Джонсон планує тиснути на членів Конгресу, аби ухвалити законопроєкт з допомогою Україні, Ізраїлю і Тайваню.
    Представники комітету розвідки Палати представників США після таємної наради щодо ситуації в Україні 16 квітня закликали Конгрес негайно проголосувати за допомогу Києву, адже ситуація критична.
    17 квітня повідомлялось, що республіканець Томас Массі, який виступає проти допомоги Україні, приєднався до конгресменки-республіканки Марджорі Тейлор Грін щодо відставки спікера Палати представників Майка Джонсона з посади.

Інф.: Експресо

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити