"Українська Національна Рада" закликає владу ввести мораторій на зміну чинної Конституції
   Заява "Української Національної Ради"
з нагоди 18-ї річниці Конституції України

Невдовзі після ухвалення Конституції України 28 червня 1996 року кожна влада намагалася її переписати під себе, потайки від власного народу, який за Конституцією є носієм суверенітету і сам визначає конституційний лад у державі.
Нинішня влада перейняла у злочинного режиму Януковича естафету гвалтування Конституції.

Влада хоче позбавити народ конституційного права бути носієм сувернітету і єдиним джерелом влади. Під виглядом децентралізації і реформи місцевого самоврядування хочуть знищити конституційний механізм народовладдя як систему територіальних громад – власників національного багатства України. Влада хоче знищити територіальні громади як суб’єкти народовладдя. Вона хоче нівелювати саме поняття громади як об’єднання громадян, замінивши його на громаду як територію!  
Так, в урядовому проекті конституційних змін записано: "Громадою є утворена в порядку, визначеному законом, адміністративно-територіальна одиниця, яка включає один або декілька населених пунктів (село, селище, місто), а також прилеглі до них території".
Отже влада за цими новаціями належатиме не громадянам (об’єднаним у громади), а географічним територіям!
Крім того, у Конституції хочуть закріпити нову систему адміністративно-територіального устрою, яку мають складати адміністративно-територіальні одиниці: регіони, райони, громади.
Отже, замість областей будуть регіони! Коментарі, як кажуть, зайві.

Згідно із ст.132 чинної Конституції України "територіальний устрій України ґрунтується на засадах… поєднання централізації і децентралізації у здійсненні державної влади".
У владному проекті конституційних змін “централізація” із ст. 132 вилучається, залишається лише “децентралізація”.
Цього робити не можна, тому що без певної централізації не вдасться досягти єдності і цілісності України, що може стати першим кроком до федералізації.

Але й децентралізація у варіанті, запропонованому владою, є значним кроком назад в утвердженні реального народовладдя (незважаючи на те, що обмеження конституційних прав і свобод неприпустиме, ст. 64 Основного Закону).
Так, у сьогоднішньому зверненні Президента України до Українського народу говориться: «ми докорінно змінимо принципи організації місцевої влади, яка не знала реформування від початку 90-х років».
Але насправді, в Конституції є все необхідне для реформування місцевої влади шляхом створення по всій Україні територіальних громад – власників національного багатства (ст. ст. 5, 7, 13, 142, 143 Основного Закону). Тому потрібно було з 1996 року виконувати Конституцію, а не намагатися її змінити. Що на жаль, триває і досі.

«Завдяки змінам до Конституції вперше більше прав отримає не Президент чи парламент, а носій влади – народ та органи місцевого самоврядування: сільські, селищні, міські, районні та обласні ради», – говориться у сьогоднішньому зверненні Президента.
Але при цьому наголошується, що «повноваження та функції державних адміністрацій, які будуть ліквідовані, перейдуть до виконавчих комітетів районних та обласних рад».
Таким чином, закріплена в Конституції влада територіальних громад, згідно з проектом конституційних змін, запропонованих владою, перейде до чиновницьких виконавчих структур. Це ставить з ніг на голову всю систему місцевого самоврядування – основою якої є територіальні громади.
Влада також робить заяви, що після реформи кожна територіальна громада зможе вільно обирати мову на своїй території і надавати їй статус фактично другої державної. Це пряме посягання на 10-ту статтю Конституції України про статус української мови як єдиної державної.  
З метою захисту Конституції України від будь-яких посягань “Українська Національна Рада” закликає владу:

1. Ввести мораторій на зміну чинної Конституції України, до тих пір поки вона не буде виконана.

2. Прийняти державну програму сприяння створенню повновладних територіальних громад по всій Україні.


Закликаємо Президента України виконати свій конституційний обов’язок гаранта дотримання Конституції (ст. 102), а не її руйнації.

Закликаємо Український народ згуртуватися в «Українській Національній Раді» для захисту Конституції України!

Голова «Української Національної Ради»     Юрій Пальчуковський

Інф.: unr.org.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити