Коли температура повітря підвищується, можуть особливо страждати люди з вегето-судинною дистонією.
Важлива порада гіпертонікам - не виходити під час спеки на вулицю. Через високу температуру підвищується серцебиття і, відповідно, тиск. "Нестабільний геомагнітний фон та підвищена температура дуже сильно впливають на наші судини", - розповідає невролог Віктор Косс.
Навіть у відносно здорових людей можуть траплятися так звані вегетативні кризи з гіпертонічними або гіпотнічними "ухилами". Тобто, якщо у людини підвищений тиск, він може стрибнути ще вище. У гіпотоників, навпаки, сильно понизитися. А тривалий стрес судин може "розбудити" ще приховані хвороби або викликати загострення хронічних.

Отже, як поводитися у спеку, щоб усунити зайві ризики:

1. Якщо приступ дистонії (запаморочення, потемніння в очах, слабкість і нудота - симптоми схожі з тепловим ударом) застав на вулиці, обов'язково відійдіть у тінь. Можна навіть прилягти на травичці, не соромитися цього.

2. Носіть із собою серветки з нашатирем. Цими серветками потрібно акуратно протерти скроні (головне, не потрапити в очі) і помахати перед своїм носом, щоб трохи опритомніти.

3. Якщо на вулиці підскочив тиск, прийшовши додому, прийміть таблетку і полежіть, накривши голову вологим рушником. Пам'ятайте, що таблетки діють у найкращому разі через півгодини. І, взагалі, у спеку лікарі не рекомендують зловживати ліками без особливої потреби.

4. Якщо ви гіпотонік і відчули раптову слабкість, а руки або ноги зненацька стали гарячими, значить, тиск від спеки впав ще більше. Постарайтеся їх якнайшвидше остудити, зняти спазм периферичних судин, щоб кров пішла у потрібному напрямку - до голови.

5. Нормалізувати тиск можна за допомогою крапкового масажу: помасажуйте досить сильними рухами одну крапку під носом, дві у куточках брів (біля перенісся) і дві на потилиці - на межі волосяного покриву, з обох боків від хребта.

6. Завжди носіть із собою в сумці заспокійливі засоби - валідол, корвалол, валокордин, таблетки валеріанки, пустирника. Можна та навіть потрібно попити їх перед сном, щоб спати спокійно.

7. Пийте побільше прохолодної (не холодної!) води, бажано з лимоном. На склянку води вижати половинку лимона. Це відновить загублений разом з потом вітамін С. А він, як відомо, зміцнює судини, і м'яко знімає спазми.

8. Почніть зміцнювати судини, зараз для цього самий час. Почати можна з контрастних ножних ванн по вечорах. І через пару днів перейти на контрастний душ по ранках. Не забувайте по вечорах, коли стане прохолодніше, гуляти хоча б кілометра три неспішним кроком.

9. Постарайтеся відмовитися від будь-якого алкоголю і бажано паління.

10. Їжте менше м'яса та більше овочів і риби. Більш легка їжа краще засвоюється, не змушуючи працювати шлунок (а значить і кровоносні судини) на максимальних «оборотах».

Інф.: domovyk.com

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити