Одні люди прокидаються зранку з ясною головою і готовністю до праці, інші починають включатись в роботу лише через дві години після сну. Дехто ще не встиг закінчити роботу, а очі вже починають злипатись, а то й гірше - цілий день ходить в'ялим.
Аби боротись зі станом сонливості і знесиленості, починаємо накачувати себе кавою, енергетиками та іншою "хімією". Однак, можна прожити день і без кофеїну, залишаючись бадьорим і сповненим енергії.

Насамперед потрібно проаналізувати свій графік і спосіб життя. Причинами хронічної втоми можуть бути постійне недосипання, надто навантажений робочий день, неправильне харчування, відсутність фізичних навантажень, недостаток вітамінів та поживних речовин в організмі.

Що ж стосується банальної втоми на роботі, варто знати декілька порад, які допоможуть залишатись в формі протягом усього дня.

1. Сходіть на прогулянку

Дослідження показали, що 20-ти хвилинна прогулянка дає запас енергії і знімає втому. До того ж, люди, які регулярно виходять на піші прогулянки, краще сплять.

Тому, одягайте зручні кросівки і вирушайте на прогулянку. 20-ти хвилинна прогулянка швидким кроком зарядить вас енергією на весь робочий день!

2. Розслабте очі

Якщо ви цілий день дивитесь у монітор, то виникають головні болі, сльозяться очі і ви погано себе почуваєте. Очі будуть вам дуже вдячні, якщо час від часу ви буде робити їм перерву.

Кожні 20 хвилин дивіться вдалину протягом 30 секунд. Це допоможе м’язам очей розслабитися. Дуже корисно підійти до вікна і помилуватися природою. Вашим очам буде приємніше дивитися на дерева і небо, ніж на робочий стіл, завалений паперами.

3. Потягніться

Сидіння за комп’ютером протягом всього дня, завжди закінчується болем в шиї і спині. Потягаючись час від часу, ви зможете запобігти цьому. Потягування покращують кровообіг і знімають напругу в м’язах.

Вам не потрібно бути йогом, щоб зробити це. Просто потягніться, як вмієте.

4. Їжте здорову їжу маленькими порціями

Великі порції їжі викликають втому і сонливість. Щоб підтримувати запас енергії протягом всього дня, їжте здорову їжу невеликими порціями.

Замість того, щоб йти на обід у фаст-фуди, візьміть їжу з дому. Приготуйте овочі на пару, візьміть кілька фруктів. Пам’ятайте, що важка їжа, на зразок м’яса, травиться довго і забирає в організму сили на сам процес перетравлювання.

5. Слухайте улюблену музику.

Навіть якщо Ви людина середнього віку і ходите на роботу – купіть навушники. Весь час думати про повсякденні турботи не можна. Якщо Ви бізнесмен, то вистачить під час дороги слухати лекції про те, як зробити свій бізнес ще прибутковішим. Послухайте краще улюблену музику. І знову Ви відчуєте радість всіх земних турбот і розслабитеся.

6. Якщо нічого не допомагає – спробуйте холодну воду

Немає нічого більш підбадьорливого, ніж холодна вода! Навіщо кави, якщо є вода?

Не забувайте пити воду, вона допоможе підтримувати ваш розум в бадьорому стані. Чиста вода кімнатної температури додасть вам сил, покращить самопочуття та функціонування всього організму.

Якщо втома хронічна і ви не можете виявити жодних видимих причин, варто звернутись до лікаря, оскільки здорова людина не може почуватись постійно втомленою. Або ж спробуйте змінити роботу.

Інф.: livetoday.com.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити