Добре спати ночами - мрія кожного третього дорослого.
Замість цього, кожен третій вночі або часто прокидається, або довго не може заснути, або прокидається вдосвіта і дивиться в стелю, або і те, і друге, і третє.
"Причини у безсоння різні - хвороба, стреси, порушення режиму, але є загальні рекомендації, дотримання яких у більшості випадків допоможе вам подолати цю проблему", - вважає терапевт Олександр Борщів.

Всі знають, що на ніч не треба наїдатися досхочу.

Якщо вам вдасться це знання застосувати на практиці, багато проблем зі сном підуть. Точно так само я не раджу застосовувати в якості снодійного спиртне чи пиво. Можливо, ви дійсно швидко заснете, але через деякий час почнете ворочатися, прокидатися і організм залишиться без відпочинку, адже замість того, щоб відновлюватися, йому доведеться працювати, переробляючи алкоголь.

Перед сном добре прийняти теплу ванну з декількома краплями лавандового масла.

Комусь розслабитися допоможе недовга прогулянка або невелике фізичне навантаження, або кілька дихальних вправ з арсеналу йоги.

Ліжко має стояти в тихому місці.

Будь-які звуки вище 40 децибел - ляскіт дверима, автосигналізація, собачий гавкіт - не дадуть вам повноцінно виспатися. І обов'язково провітріть кімнату перш ніж лягти спати. Оптимальна температура в спальні - це 16-18 градусів.

Добре випити на ніч кружку гарячого чаю з лимоном, мелісою або вербеною. Втім, чай можна замінити склянкою молока з медом або шоколадкою. Оскільки вночі рівень цукру в крові знижується, що призводить до тривожності сну, то запастися глюкозою заздалегідь не зашкодить.

І не звикайте засинати під працюючий телевізор або радіо.

Адже все одно доведеться прокидатися, щоб його вимкнути і знову заснути може не вийти. Найкраще почніть тренувати себе на сон. Тобто, лягайте спати завжди в один і той же час і, обчисливши оптимальне для вас час сну, дотримуйтеся цього режиму навіть у вихідні дні".

Інф.: maryse.ru

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити