Сніданок - головний, найбільш необхідний організму прийом їжі за весь день, і готувати його потрібно простим і поживним. 
Спочатку коротко зупинимося на тому, чому саме сніданок такий важливий для нашого здоров'я.
По-перше, завдяки ранковому прийому їжі, протягом дня буде споживатися менша кількість калорій. Як наслідок - вага буде знижуватися природним чином, навіть без дієт. По-друге, здоровий сніданок підвищує швидкість метаболізму, забезпечує організм корисними речовинами і енергією, покращує пам'ять. По-третє, сніданок підвищує рівень лептину в крові. Лептин - гормон, який заспокоює надмірний апетит протягом всього дня.
 
Сніданок здатний знижувати ризик серцевих нападів - саме такий висновок був зроблений дослідниками з Гарвардської школи громадської охорони здоров'я. Зокрема, цей висновок стосується чоловіків: ті, хто не снідають вранці, ризикую отримати інфаркт або захворювання серця. Чи Кехілл, провідний автор дослідження і науковий співробітник Гарвардської школи громадської охорони здоров'я, каже: "Пропуск сніданку може привести до різних захворювань, у тому числі ожиріння, високого кров’яного тиску, високого рівня холестерину і діабету, який у свою чергу може призвести до серцевих нападів".
 
Досвід показує, що ті, хто не приділяє уваги сніданку, пропускаючи його, змушені «перекушувати» протягом усього дня. Як правило, такі «перекуси» складаються з нездорової їжі: булочок, печива, чіпсів та ін. Така їжа висококалорійна і містить небезпечні добавки.
 
Особливо важливо снідати дітям. Дослідження показують, що ранковий прийом їжі на 40% покращує їхні математичні здібності. І навпаки, ті з дітей, хто пропускає сніданок, більш схильні до збудженого стану, і у них на 30% підвищується ймовірність виникнення синдрому гіперактивності.
 
Склад сніданку залежить від виду вашої фізичної активності протягом дня. Для звичайного рівня активності можна вибрати один з перерахованих варіантів сніданку:

 - Мюслі з молоком (без цукру), склянка соку і яблуко.
 
 - Вівсянка з сухофруктами і ягодами, чай або сік.
 
 - Фруктовий салат з банана, ківі, груші, яблука і т.п. У салат можна додати трохи йогурту (без добавок).
 
 - Тости з цільнозернового хліба з маслом і джемом. 2 яйця.
 
 - Какао на молоці і свіжий сир з медом.
 
Запам’ятайте: сік необхідно розбавляти водою, а в напої краще не додавати цукру.
 
Якщо ви ведете активний спосіб життя, і ваш ранок починається з тренування, то пам’ятайте, що безпосередньо перед заняттями їсти не можна. Краще перенесіть сніданок так, щоб тренування починалось не раніше, ніж за годину після нього.
 
Для сніданку обирайте приготовані на пару овочі і такі білкові продукти як риба і яйця. Другий варіант — каша з цільного зерна з сухофруктами. Особливо корисна в якості ранкової їжі пшоняна каша: вона містить необхідні для здоров’я поліненасичені жирні кислоти. В якості інших варіантів сніданку можна запропонувати вівсяну кашу з бананами та каву; вівсянку і омлет (тільки з білків).
 
Складіть свій варіант сніданку, з яким вам не потрібно буде «перекушувати» до обіду. 
 

Коментарі