Пільги для абітурієнтів пропонують скасувати
Експерти вважають, що пільги при вступі до вищого навчального закладу необхідно скасовувати.
Голова Центру моніторингу освіти Павло Полянський, член робочої групи з розробки нового законопроекту "Про освіту", пояснив, що "головний критерій вступу має бути один - знання".
"Пільги на етапі вступу потрібно скасовувати. Це питання соціального захисту, а не освіти", - вважає він.
Експерт підкреслив, що пільги можуть мати студенти, які потребують соціального захисту, а не абітурієнти.
"Тому необхідно в новому законі "Про освіту" передбачити фактично, а не на словах, рівний доступ до освіти. Відповідно на його підставі потрібно буде внести зміни і до інших законів", - зазначив Полянський.
Держава повинна не приховувати відсутність знань у пільговика, а допомагати йому стати конкурентоспроможним у вступній кампанії, вважає експерт.
"Наприклад, оплачувати навчання на підготовчих курсах при обраному навчальному закладі, надавши житло і гідну стипендію. Звичайно, просто зарахувати до вузу, не дивлячись на рівень підготовки, легше і дешевше. А що робити далі з такими фахівцями? Чи будуть вони затребувані на ринку праці?" - пише в своїй статті оглядач видання Оксана Онищенко.
Сьогодні, за умовами прийому, затвердженими Міністерством освіти, до 25% місць (на розсуд вузу) віддають дітям-сиротам, інвалідам I і II групи, чорнобильцям, членам сімей шахтарів, дітям загиблих при виконанні службових обов`язків військових і працівників правоохоронних органів. Далі до списку додаються медалісти-чорнобильці, учасники міжнародних олімпіад (якщо олімпіада проводилася з профільного для абітурієнта предмету) і ще небагато місць віддають тим, хто має цільове направлення (жителі сіл, які, по ідеї, вивчившись, повернуться працювати в рідні місця).
Вузи зобов`язані частину з бюджетних місць віддати пільговикам. Єдина вимога до останніх - набрати хоча б мінімальний прохідний конкурсний бал. Тобто якщо у вступника, що не має за законом пільг, конкурсний бал - 350, а у пільговика - 250, студентом стане останній.
"На Заході є різні фонди допомоги студентам, але я не чув, щоб вони допомагали вступити. Кожен університет приймає вступників на загальних підставах. Можливі якісь квоти для різних груп, але академічні вимоги до знань майбутнього студента не зменшуються - інакше як йому, бідному, вчитися надалі?", - розповів виданню міжнародний експерт, консультант Anglia Assessment Ltd і USETI Альгірдас Забуліоніс.
Інф.: slovovolyni.com
Коментарі