Вчені вважають, що їм вдалося виявити перший метеорит, який прибув на Землю з Меркурія
Незвичайний зелений шматок каменю отримав назву NWA 7325. Він був виявлений на півдні Марокко у 2012 році і був розбитий на 35 фрагментів, що мають загальну вагу 345 грам. Темно-зелені камінчики були продані торговцеві метеоритами Стефану Релью, який відправив зразки у Вашингтонський Університет фахівцям з метеоритів планетарного походження.
Дослідники виявили, що ці зразки містять на диво малий відсоток заліза, але велика кількість силікатів магнію, алюмінію та кальцію. Такі пропорції відповідають пропорціям поверхні Меркурія, судячи за даними, отриманими апаратом "Мессанджер" НАСА.

Проте камінь містить більшу кількість силікату кальцію, ніж є на поверхні Меркурія, тому вчені зробили припущення, що, можливо, цей метеорит колись був частиною більш глибоких шарів планети. Він, швидше за все, відколовся в результаті потужного зіткнення, був викинутий в космос і, в кінцевому підсумку, потрапив на поверхню Землі.

"Цей зразок може бути з Меркурія, або з об’єкта, меншого за розмірами, – сказали вчені. – Дуже ймовірно, що ця порода сформувалася як піна "у верхніх шарах магми".

Інф.: newsone.com.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити